top of page

Münazarayı İngilizce yaptılar

Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin ev sahipliğinde liseler arası İngilizce münazara yarışması düzenlendi. Ramazan Yaman Fen Lisesi Müdürü Selahattin Temel; “Eskiden dil bilmek ayrıcalıktı, günümüz dünyasında bir dil bilmemek ayıp gibi bir durum söz konusu. Ayrıcalıktan öte zorunlu hale geldi” dedi.

Münazara yarışmasında Lüleburgaz’da bulunan 8 lisenin öğrencileri yarıştı.

Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi’nin ev sahipliğinde liseler arası İngilizce münazara yarışması düzenlendi.

Toplam 8 okulun katıldığı yarışmada Ramazan Yaman Fen Lisesi, Tek Güzel Sanatlar Lisesi, Düvenciler Anadolu Lisesi, Kepirtepe Anadolu Lisesi, Lüleburgaz Lisesi, Özel Lüleburgaz Bahçeşehir Anadolu Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Sanat Merkezi öğrencileri yer aldı.

Yarışmada öğretmen jüri olarak Kepirtepe Anadolu Lisesi’nden Mustafa Öder, Özel Lüleburgaz Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden İsmail Meriç Meral, Lüleburgaz Lisesi’nden Berfu Atagün Yılmaz, Ramazan Yaman Fen Lisesi’nden Leyla Atalık, Düvenciler Lisesi’nden Murat Aktaş, Atatürk Anadolu Lisesi’nden Serap Uludağ, Tek Güzel Sanatlar Lisesi’nden Suzan Yurdakul ve Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Sanat Merkezi’nden Meral Aysan olurken, öğrenci olarak da Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası Bilim Sanat Merkezi’nden Sezen Gürkan, Düvenciler Lisesi’nden Kuzey Karamusul, Tek Güzel Sanatlar Lisesi’nden Melis Cansever, Özel Lüleburgaz Bahçeşehir Koleji Anadolu Lisesi’nden Ela Altun, Ramazan Yaman Fen Lisesi’nden İrem Engün, KEpirtepe Anadolu Lisesi’nden Elif Naz Erdoğan, Atatürk Anadolu Lisesi’nden Onur Efe Olgun ve Lüleburgaz Lisesi’nden Zeynep Naz Karakuz yer aldı.

Yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem, Ramazan Yaman Fen Lisesi Müdürü Selahattin Temel, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Cihan Erdem münazara öncesi yaptığı açıklamada, “İngilizce bizim için çok önemli bir sınav. Yabancı dilin eğitimde de, hayatta da karşılığı her anlamda çok önemli. Eğitim bağlamında da çok özel bir yeri kapsıyor. Her alanda, sosyal yaşamda, kültürel etkinliklerde, yurtdışı seyahatlerinde ihtiyaç duyuluyor. Katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor ve teşekkür ediyorum. Bundan sonra ki süreçte anadiliniz gibi ingilizcenizin olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ramazan Yaman Fen Lisesi Müdürü Selahattin Temel ise, “Amacımız okulları yarıştırmak değil. Burada bilgi, tecrübe ve kültür paylaşımını yaymak. Bundan dolayı da kimseyi kimse ile kıyaslama durumunda değiliz. Eskiden dil bilmek ayrıcalıktı, günümüz dünyasında bir dil bilmemek ayıp gibi bir durum söz konusu. Ayrıcalıktan öte zorunlu hale geldi. Günümüz dünyasında, iletişim çağıyla beraber öğrencilerimiz dili daha kolay öğreniyor. Başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından öğrenciler gruplar halinde farklı konuları işleyerek münazaraya başladı.

352 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page