top of page

LYTA için yetki Gerenli’de

Lüleburgaz Belediye Meclisi toplantısında Sevgi Mahallesi’nde yapılması planlanan Lüleburgaz Yıldızları Tenis Akademisi (LYTA) için yetki Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye verildi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin Şubat ayı 2. Olağan meclis toplantısı yapıldı.

Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin başkanlığında yapılan toplantı 7 Şubat günü Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşti.

Toplantı da geçtiğimiz hafta ilgili komisyonlarca değerlendirilen gündem maddeleri oy çokluğu ile kabul edildi.


LYTA İÇİN YETKİ GERENLİ’DE

İmar Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu’nda değerlendirilen ve Sevgi Mahallesi Yeşilova Sokak ile Gümüş Sokak kesişiminde bulunan alana LYTA (Lüleburgaz Yıldızları Tenis Akademisi) yapılması için yetki Belediye Başkanı Murat Gerenli’ye verildi.

Toplantı da ilgili gündem maddesi şöyle oldu; “Lüleburgaz Yıldızları Tenis Akademisi tesisinin kamu eli ile yapıldığı takdirde ki maliyetini gösterir rapor 06.02.2024 tarihli komisyon toplantısında görüşülmüş olup; söz konusu yatırım belediyemizin öz kaynaklarını kullanacak şekilde geleneksel tedarik yöntemleri ile ihale edilmesi durumunda, yatırımın maliyetinin karşılanmasının çok güç olacağı, ayrıca işletme için belediyemizin yeterli ve uzman personelinin yeterli bulunmaması nedeni ile personel istihdam edilmesi gerektiği, bununla beraber kişi bazlı veya kulüp, dernek vb. kiralama olacağından takip sisteminde aksaklıklara yıl açacağı düşünüldüğünden, söz konusu tesisin ‘3996 sayılı Bazı yatırım ve Hizmetlerin Yap-İşlet-Devret Modeli Çerçevesinde Yaptırılması Hakkında  Kanun’ kapsamında en fazla 25 yıl süre ile ‘Yap-İşlet-Devret Modeli’ yöntemi kullanılarak işletme karşılığı kiralanmasının uygun olacağı kanaatiyle ilgili iş ve işlemleri yürütmek üzere Lüleburgaz Belediye Başkanına yetki verilmesine karar verilmiştir” denildi.

Okunan komisyon raporu 5 red oyu alarak oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclisin sonraki toplantısı 1 Mart tarihinde saat 18:00’da Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak.

286 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page