top of page

LYSA 78 bin kişiyi ağırladı


Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 yılında hizmete açtığı Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’ni, 1 yılda 78 bin 990 kişi ziyaret etti.

Lüleburgaz Belediyesi’nin ‘Kentler sanat üretir’ anlayışıyla 2022 yılında hizmete açtığı Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi (LYSA) bugüne kadar 75 binden fazla ziyaretçiyi ağırladı.

Tiyatro, opera, fuar, sergi, atölye çalışmaları, balo, yemek, konferans, konser gibi organizasyonların yapılabildiği Lüleburgaz’ın ve Trakya bölgesinin en modern sanat yapılarından biri olan Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi, 1 yıl içinde vatandaşların uğrak noktası oldu.

78 BİN KİŞİYİ AĞIRLADI

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde gerçekleştirilen çok sayıda sanatsal etkinlik binlerce vatandaşı bu yapıda buluşturdu.

LYSA’da düzenlenen etkinliklere 2022 yılının Eylül ayından 2023 yılının Aralık ayına kadar toplam 78 bin 990 kişi katıldı.

TASARIMI VE TEKNİK ÖZELLİKLERİ İLE ÖN PLANA ÇIKIYOR

2022 yılında hizmete açılan, tasarımıyla doğa ile yapının iç içe geçtiği Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi, her türlü etkinliğe imkan sunan teknik özellikleri ile de ön plana çıkıyor.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde 619 kişilik Cahit Irgat Salonu, 236 kişilik K. Budak Çal Salonu, 1000 kişilik Çok Amaçlı Salon, derslikler, 15 adet atölye, deneysel sahne, salon dansları atölyesi, kafeterya, sergi salonu, fuaye alanları, açık alan gösteri alanları, kapalı ve açık otopark yer alıyor.

56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page