top of page

Liseli grup vazgeçilmez oldu

Aynı sınıfta okuyan lise öğrencilerinin bir araya gelerek kurduğu Trio grubu kutlama ve açılışların vazgeçilmezi oldu.Barış Can KORKMAZ

Lüleburgaz Tek Güzel Sanatlar Lisesi 12. sınıf öğrencileri Georgiana Sahra Davidescu, Mümin Yakubov ve Erdal Birden’nin bir araya gelerek oluşturduğu Trio grubu Lüleburgaz’da işletme açılışları, sergi ve özel günler, düğün gibi etkinliklerde sahne alıp müzik dinletisi sunuyor.

Yan flüt, gitar ve keman üçlemesi ile sahne alan ekip, her ortam, tarz ve her yaş gurubuna göre sahne yapıyor.

“HEPİMİZ MÜZİĞİ ÇOK SEVİYORUZ”

İşlerini severek yaptıklarını belirten ve yaptıkları müziği @akustiktrio_39 adlı instagram hesabından paylaştıklarını söyleyen yan flüt sanatçısı Davidescu, grubun kuruluş aşamasında hakkında bilgiler vererek; “Ekibimiz eski okul müdürümüz Sedat Çolak sayesinde bir dişçi açılışında çalmamız üzerine kuruldu. Sonrasında öğretmenlerimizin desteği ile devam etti. Bir uyum içinde çalarak dinleyenlere keyifli anlar yaşatmaya çalışıyoruz.

Birbirimize olan uyumumuz sayesinde her ortam, tarz ve her yaş gurubuna göre sahne yapabiliyoruz. Şimdiye kadar farklı sahnelerimiz oldu, daha da geliştirmeye çalışıyoruz. Amacımız birçok yerde bu şekilde trio yapmak. Gerek festivallerde, gerek açılışlarda veya kutlamalarda. Hepimiz müziği çok seviyoruz ve işimizi de severek yapıyoruz. Üçümüz de konservatuar bölümüne hazırlanıyoruz bu süreçte.” şeklinde konuştu.

Ekip son günlerde Cumhuriyet Balosu, sergi açılışı vb. yerlerde sahne aldı.

49 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

コメント


bottom of page