top of page

Lüleburgazsporda kongre kapıda!

Başkan Adayı Kenan Ürün: “Lüleburgazspor'un tüm yükünü kabul ediyorum”

Bölgesel Ligde mücadele eden ve ligden düşmesi matematiksel olarak kesinleşen Lüleburgazspor’da kongre kararı alınması bekleniyor. Başkan adayı Kenan Ürün, henüz göreve gelmese de takımın kalan maçlarındaki tüm sorumluluğunu üstlenirken, gazetemizi ziyaret ederek ilerisi için hedeflerinden bahsetti.


Mazisi başarılarda dolu olan Lüleburgazspor’da bu sezon “kara leke” olarak tarihine geçerken, ilerisi için ümit verici gelişmeler yaşanıyor.

Bir süre önce Lüleburgazspor’a başkan adaylığını açıklayan iş adamı Kenan Ürün, geçtiğimiz gün gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Mevcut kişilerin kongre yapması için yasal yollardan girişimler yaptıklarını açıklayan Ürün, takımın da kalan maçlardaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacağını belirtti.

Lüleburgazspor’u hak ettiği yere zaman içinde getireceklerinden bahseden Ürün, büyük tabloda hedefin profesyonel lig olduğunu kaydetti.

“BAL’DA KALABİLİR MİYİZİN DERDİNDEYİZ”

Ürün, şuanda mücadele edilen Bölgesel Amatör Ligde kalma durumlarının olursa hedeflere daha hızlı ilerleyebileceklerini söylerken, bunun da kendi ellerinde değil, diğer takımların gidişatının belli edeceğini dile getirdi.

Bunun takipçisi olduklarını aktaran Kenan Ürün, “Birinci hedefimiz acaba BAL’da kalınabilir mi? Diğer takımların durumuna göre bu şekillenecek. Bu da lig sonunda belli olur diye düşünüyoruz. Alt lige düşülmesi durumunda ise hiç vakit kaybetmeden üst lige çıkacak takımı yaratmayı hedefliyoruz. Tabi burada bu yıl takımımız ligde bir maça çıkmadı. Kalan maçlarda bu tekrarlanır ise cezai durum oluşuyor. Biz bunu düşünerek takımın başına resmi olarak geçmesek de şuanda tüm sorumluluğu almış durumdayız. Ekonomik ve maddi durumları ayarlıyoruz. Lig sonuna kadar takımı maçlara çıkaracağız. Ligde kalma durumu üstümüzdeki herhangi bir kulübün ligden çekilmesi, BAL’da kalmak istememe gibi durumları olmasıyla ancak gerçekleşecek. Bunu da göreceğiz” dedi.

“KONGRE İÇİN RESMİ TEMASLARI YAPTIK”

Şuanda mevcut kişilerin kongre için bir çalışma yapmaması dolayısıyla, kongre yapılması adına resmi temaslara başladıklarını aktaran Ürün, “Prosedürde ne diyorsa o yöntem ile ilerliyoruz. Noter aracılığı ile üyeler yoluyla tebligatları gönderdik. 15-20 gün içinde kongre kararı alınması gerekiyor yasal olarak. Alınmaz ise hukuki sürece geçilecek. Süreci takip edeceğiz. Biz biran önce sevdalısı olduğumuz Lüleburgazspor’u ayağa kaldıracak çalışmaları yapmak için göreve gelmeyi istiyoruz” diye konuştu.

“LÜLEBURGAZSPOR’U İYİLEŞTİRECEĞİZ”

Lüleburgazspor’un mazisinin neredeyse hepsini bildiğini canlı birçok başarıya şahit olduğunu belirten Ürün, özlenen o günlere Lüleburgazspor’u getirmek için göreve takip olduğunu ifade ederek, “Lüleburgazspor’u iyileştireceğiz. İlaç olacağız. Bu güne kadar yapılmayan bazı şeyleri yapmak istiyoruz. Eski günlere adım adım ilerleyeceğiz. Lüleburgazspor üstünden rant ve ekonomik olarak beslenmeleri kesinlikle engelleyeceğiz. Kimse ben Lüleburgazspor adına geldim şu lazım bu lazım diyemeyecek. Esnafa kimse bireysel olarak gitmeyecek. Ayrıca Lüleburgazspor Kulübü için yer ayarladık. Şuanda tadilat çalışmaları sürüyor. Barınma yeme ihtiyacı burada karşılanacak. Kısacası büyük tabloya baktığımızda hedefimiz profesyonel ligler. Bunun adım adım ilerleyerek göreceğiz. Ben bu süreçte kimseden bir talepte bulunmuyorum. Kendi gücüm ile ilerleyeceğim” ifadelerine yer verdi.

Başkan Adayı Kenan Ürün’ün gazetemizi ziyaretinde Abdurrahman Ercan ve Necati Kayhan da yer aldı.

699 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page