top of page

Lüleburgazlı yönetmen kente geliyor
Lüleburgaz Sinema Topluluğu bu hafta kentimizden çıkmış bir yönetmeni konuk ediyor. Yönetmen ve akademisyen Behçet Güleryüz “Seyirlik Bir Gariplik: Van Gölü Canavarı” belgeseli ile Lüleburgaz izleyicisi ile buluşuyor.

Antalya Altın Portakal, Safranbolu Altın Safran Belgesel Film, Haliç Goldenhorn, TRT Belgesel Film ve Boğaziçi Film Festivallerinde gösterilen ve yarışan belgesel, 2023 yılının öne çıkan yapımlarından bir tanesi olarak dikkat çekiyor.

Ünlü oyuncu Sezin Akbaşoğulları’nın seslendirdiği belgeselin kurgusunu Lüleburgazlı Dehriy Doğa Dirier yaparken yine Lüleburgazlı müzisyen Gökay Özcanlar da üç eseri ile belgesele katkıda bulundu.

31 Ocak Çarşamba günü Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Kerim Budak Çal Sahnesi’nde Lüleburgazlıların beğenisine sunulacak belgesel saat 20:00’da gösterimde olacak. Gösterim sonrasında yönetmen Behçet Güleryüz ve belgesel ekibiyle söyleşi yapılacak.

Behçet Güleryüz’ün “Seyirlik Bir Gariplik: Van Gölü Canavarı” belgeseli, ücretsiz olarak izlenebilecek.

BEHÇET GÜLERYÜZ KİMDİR?

1978 yılında Lüleburgaz’da doğan Behçet Güleryüz, kentimizin sevilen isimleri Ünal ve Necla Güleryüz’ün oğludur. İlk ve orta öğrenimini Lüleburgaz’da tamamlayan Güleryüz, üniversite eğitimini Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilim ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptıktan sonra 2013 yılında Marmara Üniversitesi’nde ‘‘Türk Sinemasında Taşranın Temsili’’ teziyle doktorasını tamamladı. Van 100. Yıl Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi’nde çalışan Güleryüz, 2021 yılından itibaren Haliç Üniversitesinde Doktor Öğretim Görevlisi olarak ders vermektedir.

60 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page