top of page

Lüleburgaz Tofaş Basketbol okulu açıldı

Tofaş Spor Kulübü ve G7 Spor Kulübü iş birliği protokolü ile Lüleburgaz Tofaş Basketbol Okulu kapılarını açtı.

Tofaş Spor Kulübü ve G7 Spor Kulübü, Türkiye basketbolunun gelişimine katkıda bulunma amacıyla önemli bir adımı hayata geçirdi.

Altyapıya verilen büyük önemi vurgulayan her iki kulüp, Lüleburgaz Tofaş Basketbol Okulu’nun kapılarını açtı.

Lüleburgaz Tofaş Basketbol Okulu, deneyimli koç İsmail Beleş Koordinatörlüğünde faaliyetlerine başladı.

G7 Spor Kulübü Başkanı Göksu Teksöz Erdem, alanında uzman antrenör ve idarecilerden oluşan bir kadro ile, Tofaş Spor Kulübü’nün altyapı eğitim programını etkili bir şekilde uygulayarak genç yetenekleri ortaya çıkarmak istediklerini söyledi.

Çalışmaların Lüleburgaz Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirileceğini, sporculara modern ve uygun koşullarda eğitim alma imkânı sunacaklarını ifade eden Göksu Teksöz Erdem, 2024-2025 sezonu hedeflerini, “Oyuncu havuzunu genişleterek gelecek sezon için güçlü takımlar oluşturmayı amaçlıyoruz. Bu takımlar, Türkiye Basketbol Federasyonu liglerinde mücadele ederek genç yeteneklerin ulusal düzeyde kendilerini kanıtlamalarına fırsat tanıyacaktır.” şeklinde ifade etti.

G7 SPOR KULÜBÜ’NÜN ROLÜ

G7 Spor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Lüleburgaz Tofaş Basketbol Okulu Genel Menajeri Yavuz Erdem: “Belirlenen öncelikli hedefimiz, planlı bir eğitim programı ile doğru basketbol eğitimini genç sporculara sunmak ve onları ulusal liglerde başarıyla mücadele edebilecek seviyeye taşımaktır. Bu iş birliği, yerel sporcuların ulusal düzeyde rekabet edebilmeleri için bir platform sağlama amacı gütmekte ve Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmayı hedeflemektedir.” dedi.

182 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page