top of page

Lüleburgaz hamsi bağımlısıLüleburgaz’da yaklaşık 50 yıldır balıkçılık yapan Karadeniz Balıkçısı sahibi Balıkçı Sami Küçük, Lüleburgazlıların en çok hamsiyi sevdiğini söyledi.

Küçük, vatandaşlara günlük taze ve uygun fiyatlı balıklar verdiğini belirtti.

Küçük; “Balıklarımız taze ve günlüktür. Genellikle Karadeniz bölgesinden gelmektedir. Bu zamanda fiyatları da vatandaş yesin diye uygun veriyoruz. Lezzetli ve uygun olmasından dolayı vatandaşlarımız hamsiyi çok seviyor. Sezon açıldığından beri hamsi de 100 TL’nin üstüne çıkmadık. Amacımız taze balık yedirmek. Bu sezon büyük balıkları az gördük.


Vatandaşlarımızın imkanları doğrultusunda sofralarından balık eksik etmemelerini istiyoruz. Balığın kokusundan dolayı alıp yiyemeyen vatandaşlarımız için de dükkanımızda balık ayıklama ve pişirme işlemi de yapmaktayız.” dedi.

Öte yandan Kocasinan Mahallesi Çakmak Sokak’ta bulunan Küçük’ün tezgahında 12 Aralık günü balık fiyatları şöyle oldu: hamsi 100 TL, istavrit 100 TL, sardalya 100 TL, uskumru 120 TL, iri mezgit 150 TL, Karadeniz kefal 150 TL, Norveç somonu 300 TL ve çupranın tanesi 80 TL, levrek tanesi 80 TL ve palamut tane 100 TL.

917 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page