top of page

Lüleburgaz’da start verildi


AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, İlçe Teşkilatı olarak aday adaylığı talep alımlarına başladıklarını açıkladı.

31 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek mahalli idareler seçimleri ile ilgili başlayan aday adaylığı süreci hakkında bilgi veren Kayalı, İlçe Belediye Başkan aday adaylık ücretinin 20 bin TL olarak belirlendiğini bildirdi.

Adaylardan başvuru aidatı yerine bağış alınıp, toplanan bağışların da Gazze’ye gönderileceğini ifade eden Kayalı, “Kurulduğu günden bugüne dek girdiği her seçimden milletimizin teveccühü ile 1. Parti olarak çıkan ve milletimiz ile gönül bağını her daim diri tutan AK Parti’miz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bir kez daha hizmeti nimet bilmek şiarı ile 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri vesilesi ile milletimiz ile kucaklaşmak için sabırsızlanmaktadır. AK Parti yerel yönetimlerde adeta bir marka olmuş, AK Parti’mizin kuruluşunun akabinde AK Belediyecilik milletimizde müstesna bir kabul görmüş ve AK Parti’mizin yönettiği her İl ve İlçe Belediyelerimizde ve beldelerimizde adeta bir sessiz devrim yaşanarak geçmiş ile mukayese edilemeyecek yatırımlar milletimizin hizmetine sunulmuştur. Belediyecilik AK Parti’mizin en mahir olduğu konuların başında gelmek ile beraber, AK Parti toplumsal ittifak şuurunu Mahalli İdareler Seçimlerinde titizlikle uygulamakta ve bu duruma binaen, halkımız başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarımız ve teşkilat bünyemizde üyelerimizin görüşü alınarak adaylarımızı belirleme süreci hassasiyet ile yürütülmektedir. Lüleburgaz’da da yapılacak istişareler ile en uygun aday belirlenecektir. AK Belediyeciliği Lüleburgaz’a getirmek için var gücümüzle çalışacağız.” diye konuştu.

“SON BAŞVURU 17 KASIM 2023”

Kayalı, aday adaylarının başvuru sürecinin başladığını da aktarırken, “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti’mizin çatısı altında Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey ile yol arkadaşlığı yapıp İlçemize hizmet etme azmini taşıyan birbirinden değerli vatandaşlarımız aşağıda ki başvuru tarihleri içerisinde İlçe Teşkilat Binamıza gelip aday adaylığı başvurusunda bulunabilir. Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvuru bitiş tarihi 17 Kasım 2023’tür. Belediye ve İl Genel Meclis Üyeliği aday adaylığı başvuru bitiş tarihi ise 3 Aralık 2023 olarak belirlenmiştir.” dedi.

“ADAYLIK İŞLEMLERİNE DAİR USUL VE ESASLAR”

Başvuru yapacak aday adaylarının İl Başkanlığına ve Lüleburgaz İlçe Başkanlığına yapılabileceğini kaydeden Kayalı, “İlçemiz Belediye ve Belde Başkan aday adayı başvuruları bizzat İl Başkanlığımıza veya İl Başkanlığımıza iletilmek üzere İlçe Başkanlığımıza yapılacaktır. İl Genel Meclisi ve İlçe Belediye Meclis Üyeleri aday adayı başvuruları bizzat yazılı olarak İlçe Başkanlığımıza yapılacaktır. Ön Başvuruyu kendi imkanları ile yapamayan aday adaylarımız ilgili teşkilat birimimize bizzat başvurarak ön başvuruyu yapabilecektir. Başvuru için bağış miktarları İlçe Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 20 bin lira, Belde Belediye Başkan Aday Adaylarımızdan 10 bin lira, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis Üyesi Aday Adaylarımızdan ise 5 bin lira olarak belirlenmiştir. Kadın ve 18-30 yaş arası genç aday adaylarımızdan belirlenen bağış miktarının yarısı, engelli aday adaylarından ise dörtte biri alınacaktır. Belirlenen bağışlar, tüm dünyanın gözleri önünde vahşice işlenen ve soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazze’li kardeşlerimizin temel insani ihtiyaçlarının karşılanması için AFAD üzerinden iletilecektir. Bağışlar, söz konusu sebeple açılan AFAD hesaplarından herhangi birine yatırılacaktır. Banka dekontunda aday adayının adı soyadı, T.C. Kimlik numarası, doğum tarihi ve aday adayı olduğu ilçe yazılacaktır. İlçe Teşkilat Binamız başvuru süresi boyunca hafta sonları da dahil olmak üzere açık olacak ve müracaat almaya hazır bulunacaktır. Hemşehrilerimize hizmet gayesi taşıyan ve AK Parti’mizin birbirinden değerli kadroları ile şehrimizi ve tüm beldelerimizi hak ettiği hizmete ulaştırma yolunda gece gündüz çalışacak olan tüm aday adaylarımıza başarılar diliyor, 31 Mart 2024 tarihinde düzenlenecek Mahalli İdareler Seçimlerinin milletimiz, ülkemiz, bölgemiz ve şehrimiz açısından hayırlara vesile olmasını niyaz ediyoruz.” şeklinde konuştu.

350 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page