top of page

Lüleburgaz’a ‘Özel’ kucaklaşma!

“Hakkımızı söke söke alacağız”

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında Lüleburgaz’a geldi. Özel; “Sabah bütün muhtarlarımız ile buluştuk.  Ben pek çok yerde muhtarlardan serzeniş, şikayet, sıkıntı dinlerken, AK Parti’nin yönettiği yerlerde muhtarlar tv yokken, belediye başkanlarının kibrinden ulaşamamaktan, sertliğinden şikayet ederken, herkesin adına gelmiş olan o muhtarlar her birisi birbiri ile yarışarak bana Murat Gerenli’yi övdüler. Kendisine çok teşekkür ediyorum. 6 yıldır belediye başkanlığı yapan Murat başkanımız görülüyor ki Lüleburgaz’da kazanılması en zor şeyi kazanmış sizlerin gönlünü ve güvenini kazanmış” dedi.

Tevfik İŞÇİ-Mustafa KARAKAYA

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçim çalışmaları kapsamında Lüleburgaz’a geldi.

Kongre Meydanı’nda halka hitap eden Özel’e CHP Kırklareli Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Fahri Özkan, Belediye Başkanı Murat Gerenli, İl Başkanı Bora Terzi, İlçe Başkanı Ali Can, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Büyükkarıştıran Belediye Başkanı Ertuğrul Çamlıca, Evrensekiz Belediye Başkan Adayı Birol Özbay ve çok sayıda partili eşlik etti.

Özel’i Kongre Meydanı’nda binlerce Lüleburgazlı dinledi.

Genel Başkan Özgür Özel, başta Belediye Başkanı Murat Gerenli, olmak üzere CHP’ye oy istedi.

“BANA MURAT GERENLİ’Yİ ÖVDÜLER”

Özel; “Sabah bütün muhtarlarımız ile buluştuk. Ben pek çok yerde muhtarlardan serzeniş, şikayet, sıkıntı dinlerken, AK Parti’nin yönettiği yerlerde muhtarlar tv yokken, belediye başkanlarının kibrinden ulaşamamaktan, sertliğinden şikayet ederken, herkesin adına gelmiş olan o muhtarlar her birisi birbiri ile yarışarak bana Murat Gerenli’yi övdüler. Kendisine çok teşekkür ediyorum. 6 yıldır belediye başkanlığı yapan Murat başkanımız görülüyor ki Lüleburgaz’da kazanılması en zor şeyi kazanmış sizlerin gönlünü ve güvenini kazanmış. Bu toprakların evlatları, bu topraklara hemşerilerine hizmet ediyorlar. En güzelini yapmak için 31 Mart’ta sizden tekrar destek bekliyorlar. Ülkemiz Lüleburgaz’daki insanlar gibi mutlu değil” dedi.


“HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ”

Kongre Meydanı öncesinde Lüleburgaz Kapalı Pazaryeri’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Özel, konuşmasında, “Buradan önce pazaryerindeydim. Belediye başkanından memnun olmayan yok, ama halinden memnun olan da neredeyse yok. Pazar çok sayıda emeklimiz ile doluydu. CHP’nin emekliler ile ilgili duyarlılığını, 10 bin TL’lik en düşük emekli maaşına olan itirazını, bu konuyu sürekli gündemde tutmasını takdirle karşılıyorlar. Ve hepimizden daha fazlasını istiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan ile geldiğinde 3 Kasım 2002’de en düşük emekli maaşı bir buçuk asgari ücretti, bugün ki hesapla 25-26 bin TL olması gerekiyor. O gün bir buçuk asgari ücret olan emekli maaşı tam 8 çeyrek altın alıyordu. İnanmayan hesaplasın. Şimdi en düşük emekli maaşı 10 bin TL ve 2,5 çeyrek altın bile almıyor. 2-2,5 arasında. Yani Tayyip Erdoğan geldi, başbakanlık yaptı- cumhurbaşkanlığı yaptı, büyük ekonomistim dedi. Emeklinin cebinden ayda 5,5 çeyrek altını aldı. Yazıklar olsun bu anlayışa. Biz öyle az değil, milyonlarız, hakkımızı artık sana yedirmeyeceğiz. Hakkımızı söke söke alacağız. Geldiklerinde en düşük emekli maaşı az sayıda emeklinin aldığı bir şeydi. Şimdi neredeyse yüzde 70’i en düşük emekli maaşını alıyor. 14 tane uçağa binen, uçan saraya binen, yazın Muğla’da yazlık sarayı olan, kışın Ahlat’ta kışlık sarayı olan, boğazda yüzen sarayı olan, Ankara’da bin odalı sarayı olan, yediği önünde yemediği arkasında, eşini dostunu o sarayda bedavaya yaşatan Recep Tayyip Erdoğan, sıra emekliye gelince para yok, bütçe yok diyor. Siyaset öncelik belirleme işidir. Bir ülkenin her şeye parası yeter ama aynı anda hepsine birde yetmez. Ülkeyi yöneten önceliğine karar verecek. Bugünün çalışanları yarının emeklileridir, bugünün emeklileri dünün çalışanlarıdır. Çalışan da emekli de bizim canımızdır” sözlerini sarfetti.


“SANA VERECEK OYU VE DESTEĞİ YOKTUR”

“Emekliye maaş bulamayanın, emekliye zam vermeyenin, çalışana hakkını vermeyenin, esnafın sesini duymayanın, çiftçinin mazotunu seçildiği gün 19 TL’lik mazotu 40 TL yapanın, 19 TL’lik benzini 42 TL yapanın bu memlekete verecek hiçbir şeyi yoktur” diyen Özel konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu emeklinin de, bu esnafın da, bu çiftçinin de artık sana verecek oyu ve desteği yoktur. Emeklilere attığı bu büyük kazık 8 çeyrek altından 5,5’unu çalmak oldu. Hiç göze görünmeyen bir kazıkla attı. 2015’de CHP dedi ki biz dini bayramlarda birer maaş ikramiye vereceğiz, MHP bende veririm dedi, o zaman BTP vardı o da bende veririm dedi. Cumhurbaşkanı burun kıvırdı verilemez dedi. 7 Haziran seçimlerini kaybettiler bizde vereceğiz dediler. Sonra 3 sene kulaklarının üstüne yattılar. 2018’de emekliye bir asgari ücret vermediler 1000 TL verdiler. Sonra 2021’de 2 bin TL oldu bu sene 5 bin TL yapacağız diye seçimden önce fısıltı yaydılar. Ama bu bayram 2 bin TL’yi 3 bin TL yaptılar. Beğenmediğimiz, itiraf ettiğimiz 2018’in bin TL’si 22 kg kıyma alıyordu, bu senenin 3 bin TL’si sadece 6 kg kıyma alıyor. O günden bu güne sadece bayram ikramiyesinde emeklinin sofrasından, emeklinin kursağından 18 kg kıyma çaldılar. Biz bu hakkı yedirmeyiz, bunun peşine düşeceğiz”

“EMEKLİYİ, ESNAFI, YOKSULLUĞU, İŞSİZLİĞİ KONUŞACAĞIM BEN”

“Diyor ki enflasyonu düşüreceğim yılsonuna kadar, geçen sene de aynı şeyi söylemişti. O bunu söylediğinde 19 TL olan mazot, 40-42 TL olunca, iğneden ipliğe her şeye zam geldi, zam gelmeye devam ediyor. TÜİK, enflasyon rakamlarını açıkladı aylık enflasyon yüzde 4,5, yıllık enflasyon yüzde 67. Memurumu, işçimi, emekliyi enflasyona ezdirmem yalanını atanlar, en düşük emekliye yüzde 33 zam yaptılar. Memura ve işçiye yüzde 40 zam yaptılar. Ne demek TÜİK; ‘Tayyip’i üzmeyen istatistik kurumunun baş harfleri. TÜİK, 67 demiş bunlar işçiye, memura 49 vermişler yüzde 18 işçiden, memurdan çalmış, emekliye 33 vermiş yüzde 34 emeklinin cebinden çalmış. Bunu da TÜİK’e göre yapmış. Hesabı doğru yapsa yüzde 120 enflasyon. Yani birkaç sene içinde 24 kg kıyma alan ikramiyenin 6 kg düşmesi boşuna değil. Cebinizde el var her gün paranızı istiyor. Sonra o istiyor ki meydanlara çıkalım, onunla kavga edelim, bunlar gelirse ezanı dindirecekler, bayrağı indirecekler, vatanı böldürecekler gibi yalanlarla esas mesela konuşulmasın istiyor. Seninle istediğin gibi kavga edeceğim ama kimlik siyaseti kavgası etmeyeceğim. Sen zam yaparken, sen istiyorsun diye dem konuşmayacağım. Emekliyi, esnafı, yoksulluğu, işsizliği konuşacağım ben”

“KIRMIZI IŞIĞI YAKMA SEÇİMİDİR”

“31 Mart seçimi elbette yerel seçim. Yapın seçimi, seçin Murat Gerenli’yi hizmetlerine devam etsin. 31 Mart seçimi bu iktidar, emekliyi, yoksulluğu, işsizleri, mağdurları görmeden 4 yıl daha dursun mu? Yoksa siyasette bir denge kurulsun mu? İşte bu seçim hangi partiden olursa olsun AK Partili’nin, MHP’linin eğer zamdan, işsizlikten, yoksulluktan, çekilen bütün bu ıstıraplardan şikayeti varsa sarı kartı gösterme seçimidir. Kırmızı ışığı yakma seçimidir. Yeter artık, duyun sesimizi, her seferinde sizin istediğiniz oyu veriyorum ama sen beni sandıktan sonra unutuyorsun işte sana cevabı veriyorum dediği seçimdir.”

“TÜRKİYE İTTİFAKI”

“Lüleburgaz’da Doktor Murat Gerenli, açık fark ile seçimi alacak. AK Parti’li, MHP’li sandıkta gücünü gösterirse, herkes şapkasını önüne koyacak ve hesabını ona göre yapacak. Burada 8 ilçede 13 belde de, 4’ü bizim ilçelerin 6’sı da bizim beldelerin, bu toplam 21 belediyenin yarısında biz iktidarız. Ama Lüleburgaz’dan bu seçimde bu belediyelerin tamamını istiyoruz. Bütün belediyeleri istiyoruz. Yoksulu görmeyen, emekliyi, emekçiyi, işçiyi, çiftçiyi, memuru, esnafı görmeyen Tayyip Erdoğan’ın Cumhur İttifakı karşısına bir büyük ittifakı dikmesini bekliyoruz. O ittifakın adı Türkiye İttifakı’dır. Bu ittifakın içinde sosyal demokratlar var, muhafazakar demokratlar var, milliyetçi demokratlar var. Geçmiş seçimlerde birlikte olduğumuz ittifak ortaklarımızın kıymetli seçmenlerinin itirazı bitmedi ki ittifakımız bitsin. İtirazları saray düzeninedir, sömürüye, israfa, yolsuzluğadır. MHP’den ayrılıp gidenleri itirazı Devlet Bahçeli’nin u dönüşünedir. Dün hakaret ettiğine, bugün methiye düşmesidir. Bu itirazların hiç birisi bitmedi. Türkiye’nin bütün milliyetçilerini, muhafazakarlarını haramdan ve yalandan korkan herkesi Türkiye İttifakı’nda buluşmaya davet ediyorum. Türkiye İttifakı’nın renkleri kırmızı ve beyazdır. Rengini CHP bayrağından almıyor. Ay yıldızlı al bayrağımızdan, şanlı bayrağımızdan alıyor. Biz Türkiye’yi seven herkesten oy istiyoruz. Evladını seven, gençlerini düşünen, yarınlarını düşünen herkesten oy istiyoruz. Biz bu ülkeyi seviyoruz. Bu ülkeyi seven herkese kucaklarımızı açıyoruz. Bu ülkeyi seven herkese kucaklarımızı açıyoruz. Lüleburgaz’ı kucaklıyoruz, Kırklareli’yi kucaklıyoruz”

Son olarak Özel; “Sizlere güveniyorum. Bu seçimi büyük bir fark ile kazanacağınıza önce Lüleburgaz’ın yüzünü güldüreceğinize, sonra Türkiye’nin yüzünü güldüreceğinize yürekten inanıyorum. 31 Mart günü sandık başına koşmaya, sandıklarda oyları patlatmaya, büyük bir rekorla Murat Gerenli’yi yeniden seçmeye var mısınız? Hepinizi çok seviyoruz, Lüleburgaz’ı seviyoruz, Kırklareli’yi seviyoruz, ülkemizi seviyoruz. Adaylarımızı size, sizi de Allah’a emanet ediyorum”

876 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page