top of page

Lüleburgaz’ın şefleri yetişiyor!


“5 yılda 728 kişi pastacı ve aşçı çırağı oldu”

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2018 yılının Kasım ayında işler hale getirdiği Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde bugüne kadar 728 kişiye sertifikalı pastacı ve aşçı çırağı eğitimi verildi.Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle LYLA’da sürdürdüğü sertifikalı pastacılık, pasta figürü ve aşçı çıraklığı kursları sayesinde vatandaşlar sadece başarılı birer aşçı ve pastacı olmuyor; aynı zamanda ekonomik özgürlüklerini kazanarak istihdama katılıyor.

Vatandaşlar burada, geleneksel Türk Mutfağı’ndan füzyon mutfağına kadar geniş bir yelpazede alanında uzman eğitmenler tarafından eğitim alıyor. Eğitimlerden başarıyla geçenler ise sertifika almaya hak kazanıyor.

HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK

Sertifikalı eğitimlerin yanı sıra kaliteli hizmet, uygun fiyat tarifesiyle kafeterya hizmeti veren Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi hafta içi 08.00 ile 23.00, Cumartesi günleri de 08.00 ile 18.00 arası faaliyet gösteriyor. LYLA, Pazar günleri ise faaliyet göstermiyor.

ÇEŞİTLİ ATÖLYE ÇALIŞMALARI

LYLA’da bunun yanı sıra özel konseptli yetişkin atölyeleri, çeşitli yaş gruplarına düzenlenen atölyeler ile özel eğitime gereksinimli çocuklara atölye çalışmaları başta olmak üzere çok sayıda atölye çalışması yapılıyor. Öte yandan dileyen kurum ya da kişiler LYLA’da yer alan endüstriyel mutfaklar için kiralama yapabiliyor. Ayrıca vatandaşlar doğum günü ve benzeri etkinlikler için LYLA’da uygun fiyat tarifesiyle kiralama gerçekleştirebiliyor.

1.122 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page