top of page

“Lüleburgaz’ı baştan yaratacağız”

“Biz koyun değiliz”

Lüleburgaz Bağımsız Belediye Başkanı Emin Halebak, seçim ofisini açtı. Halebak, burada yaptığı konuşmasında herkesi dijital meclis olan gelecegekatil.org adresinde söz sahibi olmaya davet etti. Halebak; “Demokrasinin olduğu ülkemizde, 100 yıl sonra geldiğimiz nokta halkın kendi kendini yönetmesi yerine birilerinin iradesine teslim edilmek istiyor. Bunu asla kabul etmiyoruz. Hep birlikte Lüleburgaz’ı baştan yaratacağız.” dedi.

Lüleburgaz Bağımsız Belediye Başkanı Emin Halebak, seçim ofisini açtı.

Halebak’ın seçim ofisi Kocasinan Mahallesi Çakmak Sokak’ta (Kocasinan İlkokulu karşısında) coşkulu bir kalabalık ile hizmete girdi.

Halebak, burada yaptığı konuşmasında herkesi dijital meclis olan gelecegekatil.org adresinde söz sahibi olmaya davet etti.

“BİZ KOYUN DEĞİLİZ”

Halebak buradaki konuşmasında, “Özgürlük, korkakların hakkı değil. Bağımsızlık zaten onların başaracağı bir şey değil. Demokrasiyi korkaklar yaratmadı, korkakların yapacağı bir şey değil. Onun için tiranlar, diktatörler ve oligartlar insanları korkutur, çünkü onlar talep etmesin, onlar daha fazla demokrasi istemesin ve istedikleri gibi yönetsin, istedikleri gibi yapsınlar ve halk onlar için bir koyun gibidir. Onlar ne derse halk onlara uysun. Demokrasinin olduğu ülkemizde, 100 yıl sonra geldiğimiz nokta halkın kendi kendini yönetmesi yerine birilerinin iradesine teslim edilmek istiyor. Bunu asla kabul etmiyoruz. Çünkü biz gücümüzü Atatürk’ten aldık, özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı bu ülkenin bütünlüğünün sözünü ona verdik. Cumhuriyeti sonuna kadar yaşatacağız dedik. Bizi yönetenler istedikleri gibi istediği adayı atayıp siz nasıl olsa buna oy vermek zorundasınız diyemezler. Buna izin veremeyiz, biz koyun değiliz. Onlar çoban değil, sizler de sürü değilsiniz. En ufak bir meclis üyeliği için bile yapılanları hep beraber gördük, sahte oylar, sahte mühürler, ben sana, sen bana ilişkileri, güya onlar halkı temsil edecek, halkın iradesini yansıtacak öyle mi görünüyor. Lüleburgaz halkı buna sessiz mi kalacak?” dedi.

“TOPLUMLAR SİYASETÇİLERE GÜVENMİYORLAR”

Geleceğe katıl adresinden bahseden Halebak; “Bunca yıl sonra beni tekrar sokaklara döktünüz, teşekkür ediyorum.  Yolda yürütmediniz,  görevde olmadığım sürenin sorumluğunu bana yüklediniz. ‘Bundan sen sorumlusun’ dediniz, ben yapmadıklarımdan sorumluysam, yapacaklarımdan sorumlu olayım.  Dünya da ilk defa yapılacak bir şeyi yapıyoruz. Bir ilçe de belli sayıda meclis üyesinin karar vereceği konu değil. Bu kentte yaşayan herkes, bu kentin yönetiminde söz sahibi olmalı. Geleceğekatıl.org adında dijital meclisi yarattık. Üretim alanında endüstri 5.0 geldi. Robotlar ile her şey elektronik olarak garip bir hal aldı. Siyaset sistemi, 5.0’ın çok gerisinde kaldı. Hala ilkel yöntemlerle bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Toplumlar siyasetçilere güvenmiyorlar. Siyaset sistemine güvenmiyoruz. Güvenmediğimiz bir sistem  içerisinde demokrasi ile yönetileceğiz ve bizi yönetenleri seçsinler diyeceğiz. Nasıl olacak? Ülkemizin geldiği duruma ve çevremize baktığımızda ülke parçalanma noktasına giderken, birileri rahat oturdukları koltukta saltanatlarının sürmesini istiyorlar. Buna izin verecek miyiz? Biz Suriye, Irak, Libya gibi mi olalım kasaba kasaba ayrılalım mı? Birlik ve beraberlik içerisinde olmak istiyoruz. Hep beraber bu ülkede yaşamak istiyoruz” ifadelerine yer verdi

“ELİMİZDEN ALINAN ÖZGÜRLÜKLERİ TEKRAR GERİ ALACAĞIZ”

Halebak; “25 yıl önce bir tek sözle çıktım ve anneler oylarınızı çocuklarınız için kullanın dedim. 20 yıl boyunca çocuklarınız, gençleriniz ve sizin için mücadele ettim ve çalıştım. Başka belediyelerin başaramadıklarını başardık. Dünyanın her yerinden bir çok ödül aldık Birleşmiş Milletler dahil olmak üzere. Kaynak yarattık, borçlanmadık ve şimdi sizler bu coşkuyu tekrar istiyorsunuz. Uyuyanları uyandıracağız, korkuya izin vermeyeceğiz. Kim korkuyorsa ben başka partinin üyesiyim diyorsa gelsin. Parti üyeliği onun meselesi. Özgür ve bağımsız yaşamak için yanlış yapanlara, yanlış yapıyorsun demeliyiz yoksa onlar bizi koyun gibi gütmek istiyorlar. Buna izin veremeyiz. Hep birlikte Lüleburgaz’ı yeni baştan, kaldığı yerden yaratacağız. Projelerimi sosyal medyadan sizlere ulaştırıyorum. Sizleri geleceğekatıl.org adresinde belediye meclis üyesi olmaya çağırıyorum. Herkes dijital meclisimizde olabilir ve önerilerini sunabilir. Bunun başka yerlerde örneği yok. Türkiye’de yok. Bunu başarabilecek olan çağdaş Lüleburgaz halkı. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Elimizden alınan özgürlükleri tekrar geri alacağız. Bağımsızlık bizim karakterimizdir. Gençlerimiz için, çocuklarımız için, annelerimiz için, geleceğimiz için gelin geleceğe katılın. Geleceği birlikte yaratalım. Yarattığımız gelecek bizim yarattığımız gelecek olsun.  Başkalarının bize sunduğu sınırlı imkanlar değil, makarna kömür meselesi değil, un yağ meselesi değil, bu özgürlük meselesi. Eğer özgürlüğümüz giderse her şeyimiz gider. Lüleburgaz’ı yönetmek için bilgiye ihtiyaç var, tecrübeye, her şeyden önce beceriye ihtiyaç var ve liyakata ihtiyaç var. Sizler var olduğunuz süre içerisinde ben bunların hepsini yapmaya hazırım. Bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

532 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page