top of page

Kurbağa Prens’e yoğun ilgi!

Lüleburgaz’da önemli başarılara imza atan, ulusal ve uluslararası festivallere katılarak çocuklarla buluşan Uçaneller Kuklaevi, ‘21 Mart Dünya Kukla Günü’ dolayısıyla Lüleburgazlı çocuklarla “Kurbağa Prens” oyunuyla buluştu.

Bugüne kadar dünyanın 35 ülkesini gezen 150’den fazla uluslararası festivalde boy gösteren Lüleburgaz’ın bu alandaki markası Uçaneller Kuklaevi, ‘21 Mart Dünya Kukla Günü’ dolayısıyla kendi salonunda Lüleburgazlı çocuklar ile buluştu.

“Kurbağa Prens” oyunu ile minik ziyaretçilerini ağırlayan Uçaneller, güne özel 3 oyun sergileyerek miniklerin eğlenceli bir gün geçirmesini sağladı.

Uçaneller Kuklaevi Genel Sanat Yönetmeni Mesut Sarıoğlu, Lüleburgaz’ın geleceği olan çocuklar ile bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Yurtiçi ve yurtdışında 150'den fazla uluslararası festivalde oynadıklarını belirten Sarıoğlu, Lüleburgaz’da sahne almanın her zaman kendileri için öncelik olduğunu ifade etti.

Sarıoğlu, “Bizim repertuvarımızda 18 ayrı oyun bulunuyor. Uçaneller Kuklaevi, Türk ve Dünya masallarından uyarladığı oyunları seyirciyle buluşturuyor. Kukla salonumuzda uluslararası festivallerde olmadığımız tarihlerde her cumartesi günü farlı bir oyunla Lüleburgazlı çocuklarla buluşuyoruz. 21 Mart kukla sanatı için önemli bir gün. Dünyanın her yerinde “Dünya Kukla Günü” olarak kutlanıyor. Bu yıl bizim için sevindirici başka bir olayda, Unima; Dünya Kukla topluluklarının oyunlarından kesitler alarak hazırladığı bu yıl ki Dünya Kukla Günü videosuna oyunlarımızdan ‘Yalnız Değilsin’ görüntülerinin eklenmesi oldu. Uçaneller Kuklaevi bir yıl boyunca bu video ile Dünyanın her yerinde tanıtılacak. Lüleburgazlı çocuklarımızı oyunlarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

91 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page