top of page

Kurşun hırsızı tutuklandı

2 gün taşımışlar

Lüleburgaz’da Sokullu Mehmet Paşa Cami’nin kubbelerindeki yaklaşık değeri 3 milyon olan kurşun plakaları çalan hırsız tutuklanırken firari olan bir kişinin ise yakalanması için çalışmalar sürüyor. Hırsızlıların hava karardıktan sonra 2 gün boyunca çatıdan kurşunları söktüğü tespit edildi.


Lüleburgaz’da Mimar Sinan’ın ustalık eserlerinden biri olan ve 1569 yılında Padişah Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılan Sokullu Mehmet Paşa Cami Külliyesi’nin kubbelerindeki kurşun plakaları çalan hırsız tutuklanırken, firari olan bir kişinin yakalanması için çalışmalar sürüyor.

Yaklaşık değeri 3 milyon TL olduğu öğrenilen kurşunları camide cemaatin bulunmadığı gece saatlerinde, tarihi caminin kubbesine tırmanıp, etrafta kimsenin olmamasından faydalanarak çalan hırsızların çaldıkları kurşunları bir hurdacıya sattığı anlaşıldı.

Cami hocası tarafından yerlerde kurşun plaka kalıntılarının görülmesiyle fark edilen hırsızlık sonrası Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bölgedeki kameraları büyük bir titizlikle günlerce incelerken, yapılan araştırmalar sonrası şahısların kimlikleri tespit edildi.

Tespit edilen şahısların yakalanması için çalışma başlayan ekipler, hırsızlığı gerçekleştirdiği belirlenen Y.K ile hurdacılık yapan D.A’yı düzenlenen operasyon ile gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen iki şüpheliden hırsızlığı gerçekleştirdiği tespit edilen Y.K tutuklanırken, D.A. ise adli kontrol şartı ile salındı.

Firari olan bir kişinin ise yakalanması için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Öte yandan hırsızların caminin çatısından iki gün boyunca gece saatlerinde kurşunları sökerek çaldıkları belirlendi.

1.614 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page