top of page

Kulakların pasını sildiler


Lüleburgaz Türk Halk ve Sanat Müziği Derneği, bu yılın son konserinde yine kulakların pasını sildi.


Lüleburgaz Sanat Akademisi Cahit Irgat Salonu’nda düzenlenen Halk Müziği konserinde misafir sanatçısı olarak TRT Müzik Sanatçısı Rüstem Avcı katılım sağladı.

Rumeli Türkülerinin bestecisi olan Avcı ile koro üyeleri gecede muhteşem eserler seslendirirken, dinleyicileri büyüledi.

Sezonun final konseri sonrası açıklamada bulunan Dernek Başkanı İlhan Keskinkaya, 2018 yılından bu yana koronun sahnelerde olduğunu aktardı.

61 kişi ile yola devam ettiklerini belirten Keskinkaya, Türk Halk ve Sanat Müziğini, yönetim, şef, saz arkadaşlarımız, solist ve korist grubumuz ile vatandaşlara sunduklarını ifade etti.

Muhteşem bir geceyi geride bıraktıklarını dile getiren Keskinkaya, bundan sonra da daha iyisi için çalışacaklarını kaydetti.

Keskinkaya, “Koromuz bu yılın son konserinde Lüleburgaz halkının karşısına çıktı. Güzel bir geceyi geride bırakarak sezona nokta koyduk. Biz türkülerimizi söylemeye devam edeceğiz, yeter ki gelip dinlensin. Bizlere güven ve destek verilirse Lüleburgaz için müzik dalında çok şeyler düşünüyoruz. Buradan Lüleburgaz Belediyesine ve Lüleburgaz Öğretmenevi Müdürlüğü’ne derneğimize verdikleri katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

105 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page