top of page

Korkmadan yorulmadan 179 yıl!

147 polise başarı belgesi

10 Nisan 1845’de kurulan Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Lüleburgaz’da tören düzenlendi. Törende bir konuşma yapan İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal; “Bu yolda Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için korkusuzca mücadele etmeye devam edeceğiz. 21. Yüzyılda biliniyor ki, artık polisin başarısı sadece yakaladığı suçlu sayısı ile değil aynı zamanda halktan aldığı destekle ölçülmektedir” dedi.


10 Nisan 1845’de kurulan Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Lüleburgaz’da tören düzenlendi.

Yeni Tören Alanı’nda düzenlenen kutlama törenine Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunması devam etti.

Burada bir konuşma yapan Müdür Osman Ünal, mensubu olmaktan şeref duyduğu Türk Polis Teşkilatı’nın 179’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlamanın mutluluk ve onur duyduğunu belirtti.“KORKUSUZCA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Ülkenin huzur ve güvenliği için, vatandaşların özgürce yaşamlarını sürdürmek için gece gündüz yorulmadan çalıştıklarını belirten Ünal; “ Bu yolda Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti için korkusuzca mücadele etmeye devam edeceğiz. Türk Polis Teşkilatı başta anayasa ve diğer yasaların kendine verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde; Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda üstün bir hizmet anlayışı ile görevini fedakarca ifa etmektedir. Polis Teşkilatımız bir taraftan bu kutsal görevi sürdürürken, diğer taraftan da 21. Yüzyılın sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik gelişmelerini yakından izleyerek kendisini sürekli yenilemektedir. Bu bağlamda halkımızın beklentilerine cevap veren çağdaş hizmet anlayışını, her türlü modern araç ve gereçle destekleyerek geliştirmektedir”  dedi.

Devamında Ünal; “Bizler polis olarak üzerimize düşen görevleri başarılı bir şekilde yerine getirebilmemiz için halkımızın destek ve yardımının mutlak surette kazanılması gerektiğinin bilincindeyiz 21. Yüzyılda biliniyor ki, artık polisin başarısı sadece yakaladığı suçlu sayısı ile değil aynı zamanda halktan aldığı destekle ölçülmektedir. Türk Polis Teşkilatı kurulduğu günden bu yana devletimizin bekası, vatandaşlarımızın bekası, vatandaşımızın huzuru için mesai mefhumu gözetmeksizin gece gündüz çalışarak, gerektiğinde gözünü kırpmadan canını ortaya koyarak hizmet vermiş ve bir çok meslektaşımız bu uğurda şehit olmuştur. Bu vesile ile vatanı uğuruna görevlerinin başında canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, şehitlerimizin bize emaneti olan ailelerinin, halen görevleri başında olan meslektaşlarımızın ve ailelerinin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor ve tüm Lüleburgaz halkına en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞARILI POLİSLERE ÖDÜL

Tören de Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan başarılı personel, Lüleburgaz Kaymakamlığı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

Toplam 147 personelin başarı belgesi almaya hak kazandığı belirtilirken Tören Alanı’nda bulunan Komiser İbrahim Aydan, Komiser Yardımcısı Sema Yörük, Polis Memuru Mustafa Uçak, Polis Memuru Volkan Ümit Öner, Polis Memuru Buğra Nalçakan, Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adem Evcil’e ödülleri Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce tarafından verildi.

Komiser Ökkeş Ay, Komiser Yardımcısı Murat Aktürk, Polis Memuru Gamze Aksüt, Polis Memuru Muhammet Coşkun, Polis Memuru Abdülkadir Batal, Polis Memuru Ergün Kurt, Polis Memuru Yusuf Güllü’ye ödülleri İlçe Emniyet Müdürü Osman Ünal tarafından verildi.

Törende İl Emniyet Müdürü Sinan Çamuroğlu’nun da gönderdiği kutlama mesajı okundu.

513 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page