top of page

‘Komşu Köyün Delisi’ sahnelendi

Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencilerinin oynadığı ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyun Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde sahnelendi. Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu, yaptığı açıklamasında oyunda görev alan herkese teşekkür etti ve “Kepirtepe” deyince akıllara ‘tiyatro’, ‘gelenek’, ‘yaşam’ ve ‘ruh’ geldiğini belirtti.  

Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencilerin oynadığı ‘Komşu Köyün Delisi’ adlı oyun Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde sahnelendi.

Komşu Köyün Delisi adlı oyunun Yönetmen kadrosunda; Gülce Eylül Dikili, Ayşe Sena Coşkun, Arda Çankaya, Esma Nur Mayda, Meryem Tosun yer alırken, oyunda; Zeynep Koç, Zeynep Ece Ak, Ceyda Kırımi, Zeynep Erol, Ayşenur Baltalı, Engin Ege Gülbiten, Yiğit Meço, Çağatay Avcu, Kuzey Güler, Elif Onay, Tuğra Soydan, Ceylin Nişikli, Nil Ayırtçı, İrem Çelik, Yağmur Kızıltan, Baran Ayas, Onur Utku Onay, Emir ülger, Ezelhan Görmez, Eylül Yırtıcı, Emir Karakaya, yer aldı.

Kepirtepe Anadolu Lisesi Müdürü Halil İbrahim Toklu, yaptığı açıklamasındada oyunda görev alan herkese teşekkür etti ve “Kepirtepe” deyince akıllara ‘tiyatro’, ‘gelenek’, ‘yaşam’ ve ‘ruh’ geldiğini belirtti.

Okuldan yapılan açıklamanın devamında; “Tiyatro ekibimiz, profesyonel oyuncularla yarışacak düzeyde performans sergilemişlerdir. Okulumuzda kurulduğu günden bu yana sosyal etkinliklerin en başında gelenlerden biri olan tiyatro, önceleri sınıflar arası yıl sonu müsamereleri olarak gerçekleştirilirken ilk resmi oyunu  ‘Yalancı’ 1948’de sahnelenmiştir. O günden bugüne bir gelenek haline gelen ve her yıl en az bir oyun sergileyen tiyatro topluluğumuzun son oyunu ‘Komşu Köyün Delisi’ LYSA Cahit Irgat Salonu’nda izleyicilerle buluştu. Tüm öğrencilerimize ve Danışman Öğretmenimiz Dilay Çetin’e bize keyifli bir oyun izlettikleri için teşekkürlerimizi sunarız.” denildi.  

 

 

205 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page