top of page

Kesimoğlu’ndan yağış açıklaması

Metrekareye 49 kg yağış düştü


Haber Merkezi

Kırklareli’nde Pazar akşamı başlayan sağanak yağış hayatı olumsuz etkilerken, yarım saatte metrekareye 49 kg yağış düştü.

Kırklareli Belediyesi, tüm ekipleriyle sahadaki çalışmalarını sabah saatlerine kadar sürdürdü.

Yaşadığı ciddi sağlık sorunu nedeniyle, önemli bir böbrek ameliyatı geçiren Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu da, doktorunun izniyle, Başkan Yardımcılarının yeraldığı kriz masasında, çalışmalara eşlik ederek, anlık bilgiler aldı, gerekli önlem ve tedbirlerin uygulanmasını denetledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün uyarısı neticesinde, gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Başkan Kesimoğlu; “Kırklareli Belediyesi olarak, yağışla ilgili simülasyonlarımızı her zaman güncel tutmaktayız. Sahada ise hangi düzenleme gerekiyorsa, ekip arkadaşlarımız, istisnasız her bölgede, bununla ilgili önlemleri alıyor. Ancak buna rağmen, yarım saat içinde olağanüstü bir yağışla karşı karşıya kaldık. Bu bir doğal afettir. Dünya’nın hangi şehrine giderseniz gidin, en donanımlı altyapılar bile, böyle bir yağıştan olumsuz etkilenir. Bunlarla ilgili haberlere sık sık televizyon ve gazetelerde rastlamaktayız. Bizim görevimiz, yağış öncesi tedbirleri almak ve sonrasındaki krizleri çözmektir. Her iki aşamada da, belediyemiz, üstün bir gayretle çalışmış ve çalışmaya devam etmektedir” dedi.

71 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page