top of page

Kesimoğlu açıkladı

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, yeniden belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.


Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, geçtiğimiz gün yeniden belediye başkanlığı için aday adaylığını açıkladı.

Kalabalık grupta, açıklamasını gerçekleştireceği CHP İl Başkanlığı binasına yürüyen Kesimoğlu’na eşi Sibel Kesimoğlu, Milletvekili Fahri Özkan ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Kesimoğlu, Belediye Başkanı adayının ön seçimle belirlenmesi gerektiğini vurgularken, bu yerel seçimlerin çok önemli olduğunu, var olan belediyeleri koruyup, üstüne ilave belediyeleri de kazanmak istediklerini kaydetti.

Parti binasındaki konuşmasına tüm partilileri selamlayarak başlayan Kesimoğlu, “Hepinizin bildiği gibi 31 Mart 2024’te ülkemiz yine bir yerel seçimle karşı karşıya. Yerel yöneticilerimiz seçeceğiz. Her seçim söyledim; “Her seçim çok önemlidir. Türkiye’nin her geçen gün bataklığın ortasına doğru gittiği şu günlerde bu seçimler gerçekten çok önemli. 14 ve 28 Mayıs tarihlerinde hem parlamento hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaşadık. Umduğumuz sonucu alamadık. Ama yeniden yola çıkıyoruz. Bu sefer elimiz gerçekten çok güçlü heyecanlıyız coşku doluyuz çünkü partide bir ölü toprağı vardı. Ama son kurultayımızla birlikte o ölü toprağını attık ve partimize yeni bir heyecan yeni bir soluk geldi. Vatandaşlar olarak hepimiz bunu yakından biliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kesimoğlu adaylığını ise şu sözlerle duyurdu; “Bu yerel seçimler bu anlamda çok önemli. Var olanları koruyacağımız gibi ilave belediyeleri de kazanacağız. Bu yerel seçimler ile alacağımız başarıyı gelecek seçimlere de taşıyacağız. Benim buna inancım tam. Bu zorlu süreçte bugüne kadar ki birikimimle birlikte önümüzdeki seçimlerde Kırklareli Belediye Başkanı Aday Adayı olarak karşınızda olduğumu sizlerle paylaşmak istiyorum.”

“ADAY ÖNSEÇİMLE BELİRLENSİN”

Belediye Başkanı adayının ön seçimle belirlenmesi gerektiğini söyleyen Başkan Kesimoğlu; “Bildiğiniz gibi 2 dönem milletvekilliği yaptım. Ön seçimde birinci olarak beni seçtiniz. Parlamentoda mutlu mesut milletvekilliği yaparken, zamanın genel başkanı Sayın kemal Kılılçdaroğlu tarafından belediye başkanı adayı olarak görevlendirildim. O süreçte ön seçim yapma imkanım yoktu. 2019’a geldiğimizde hepinizin bildiğiniz gibi en üst noktada ön seçim istedim ama olmadı. Onlar geçmişte kaldı artık önümüzde 2024 seçimi var. Ben seçici ne kadar çok olursa olsun ön seçimden yanayım. Seçici ne kadar çok olursa o kadar isabetli karar ortaya çıkar. Ön seçimle belirlensin il belediye başkanlığı adayı ben varım. 25 yıldır siyaset yapıyorum. Her fırsatta anlattım CHP’nin delegesi özgürdür. Oy verme kabinine girince vicdanının sesini dinler. Ben her bir partili arkadaşıma güveniyorum onların vereceği kararı öpüp başıma koyarım” sözlerini sarf etti.

Kesimoğlu konuşmasının ardından başvuru dilekçesini Merkez Cevahir Cem Yarım’a teslim etti.

245 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page