top of page

Karagöz sert çıktı!

“Bazı mahviller her şeyi bir yana bırakıp şubemizle uğraşmanın derdindeler”


DİSK Emekli Sen Lüleburgaz Şube Başkanı Fahri Karagöz, yaptığı açıklamada sert ifadeler kullandı.

Karagöz, “Son günlerde bazı mahviller, her şeyi bir yana bırakıp şubemizle uğraşmanın derdindeler.” dedi.

Bir konuda mütevazi olamayacaklarını belirten Karagöz, “600’e yakın üyesi ile DİSK Emekli Sen’in Türkiye’deki en büyük bir kaç şubesinden biriyiz. Ekonomik olarak bağımsızlığı olan, üyelerinin dayanışması dışında hiç bir kişiye ve kuruma muhtaç olmayan, DİSK Emekli Sen in Türkiye de ki bir kaç şubesinden biriyiz. Üyelerimiz ve tüm yöneticilerimiz şahittir. DİSK Emekli Sen’in Türkiye’deki en demokratik işleyişe sahip şubesiyiz. Toplantılarımızı istisnasız olarak her zaman tüm organlar ve üyelere çağrı yaparak üyelerimizle birlikte yaparız. Ortak akıl dışında hiç bir karar alınmaz. Şubede başkanlık sistemi değil, tam bir demokratik işleyiş vardır. Söz karar ve yetki tam anlamıyla tabanındır. Şeffaflık açısından Türkiye'nin tartışmasız en şeffaf şubesiyiz. Bütün hesaplarımızı yönetimimiz, üyelerimiz ve hatta sendikaya üye olmayan emekliler bile her an denetleyebilirler. Bütün gelir gider harcama tüm hesaplarımız üyelerimizin gözünün önündedir. Türkiye’de emeklilerin daha iyi yaşam koşullarına sahip olması ve siyasal talepler söz konusu olduğunda, Genel Merkezin aldığı tüm basın açıklaması, miting, gösteri gibi etkinlik kararlarına örgütsel disiplin ve emekli mücadelesi gereği katılan bir şubeyiz. DİSK Emekli Sen’in Türkiye’de istisnasız en çok etkinlik yapan birinci şubesiyiz. Emeklilerin hak alma mücadelesi yanında, üyelerimize ve halkımıza çok sayıda konser, tiyatro, konferans, panel, koro, müzik etkinlikleri yapıyoruz. En son Lüleburgaz’da, hem de ücretsiz olarak, üyelerimize ikramlı, 100. Yıl Cumhuriyet Balosu yaptık. Türkiye’de bunu yapan sadece bizim sendikamız da değil bütün sendikalar dahil tek şubeyiz. Çünkü laiklik mücadelesini önemsiyoruz” diye konuştu.

“ŞUBEMİZLE UĞRAŞMANIN DERDİNDELER”

Tüm bunları yaparken, emeklilerin bir yığın sorunu varken, sendikamızın yığınla acil çözüm bekleyen sorunu varken, her şeyden önemlisi Türkiye’de siyasal iklim, tarihinin en kötü durumundayken, son günlerde bazı mahviller, her şeyi bir yana bırakıp şubemizle uğraşmanın derdindeler diyen Karagöz, sendikanın üye yapma işlemlerinin açık ve net olduğunu kaydetti.

Lüleburgaz’da ikamet eden bazı kişilerin Ankara’dan şubeye üye yapmaya çalıştığını öğrendiklerini dile getiren Karagöz, “Bu arkadaşlara olur olmaz boş vaatlerde bulunuyorlar. Bunları yapanları biliyoruz. Mücadeleyi bırakıp tezgah peşinde koşanları tanıyoruz. Şimdilik isimleri paylaşmıyoruz. Zira biz isimlerle uğraşmıyoruz. Kimin ne yaptığı umurumuzda değil. Darbecilik, siyasal yaşamın en alçak yöntemidir. En ahlaksız biçimidir. Hangi gerekçe ve araçlarla olursa olsun, darbecilik görüldüğü her yerde lanetlenmeli ve yok edilmelidir. Ancak şunun bilinmesinde hem şubemiz, hem sendikamız ve hem de Türkiye’deki emekli mücadelesi açısından büyük yarar görüyoruz. Hiç bir oldu bitti ye asla izin vermeyiz. Şubemizde tezgahlanacak demokrasi dışı tezgahlara ne pabuç bırakırız, ne de teslim oluruz. Böyle abuk subuk şeyleri düşünenler varsa aklından bile geçirmesin. Demokratik yarışa ise her daim ve her zaman varız. Olağanüstü seçimli genel kurul ve benzeri demokratik çözümlere sonuna kadar açığız. Bu konuda talebi olan herkesi dinlemeye ve işbirliğine hazırız. DİSK’e bağlı bir sendikanın genel merkezinin, demokratik çözüm dışında ki seçeneklere dönüp bakmayacağına, bütün sorunlara örgüt içi demokrasi yöntemi ile yaklaşacağına olan inancımızı koruyoruz. DİSK Emekli Sen Lüleburgaz Şubesi tüm yönetim organları, 600’e yaklaşan üyesi ile dimdik ayakta ve emeklilerin haklarının ve Türkiye demokrasisinin geliştirilmesi, büyütülmesi mücadelesine devam ediyor ve edecek” şeklinde ifadeler kullandı.

70 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page