top of page

Kalp krizi hayattan aldı

Lüleburgaz’ın hayırsever iş adamı Ahmet Azman, İstanbul’da bir iş görüşmesi sırasında kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yumdu.


Lüleburgaz’da yaptığı hayır işleri ile adından söz ettiren iş adamı Ahmet Azman, kalbine yenik düştü.

Yaptırdığı cami, okul gibi binalar ile herkesin yakından tanıdığı Ahmet Azman 80 yaşında hayata gözlerini yumdu.


Son üç gündür bir iş görüşmesi için İstanbul’a bulunan Ahmet Azman, Pazar günü gerçekleştirdiği görüşmenin ardından kaldığı otele geri dönmek için yola çıktı.

Bu sırada araçta fenalaşan Azman’a ilk müdahale otelde yapıldı. Sağlık ekiplerinin müdahalesine rağmen kalp krizi geçirdiği öğrenilen Azman, hayata gözlerini yumdu.

Binnaz, Cengiz, Binnur, Günnur, Fatma ve Gülnaz adında 5 kızı ve 1 oğlu olan Ahmet Azman’ın son dönmede herhangi bir hastalığının bulunmadığı öğrenilirken, bu ani ölümüyle yakınlarını büyük bir hüzne boğdu.

Kırklareli İl Müftüsü Yusuf Eviş’in dün öğle namazına müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından adına yaptırdığı Hacı Ahmet Azman Camiinden son yolculuğuna uğurlanan Ahmet Azman, Edirne bayırı mevkiinde yer alan mezarlıktaki aile kabristanlığına defnedildi.

Öte yandan cenaze töreni sonrası gitme hazırlığı yapan cenaze aracının arkasından ilerleyen kızı Binnaz, büyük üzüntü yaşarken ayakta durmakta zorluk çekti.

Yakınlarının kollarına girmesiyle ayakta durabilen Binnaz Azman, ağıtlar ile babasını yolcu etti.

3.826 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page