top of page

Kakava ateşi yeniden yanacak

Ünlü isimler geliyor


Haber Merkezi

Kırklareli’nin uzun zamandır beklediği Uluslararası Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nin 30.’su 23-24-25 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Hasret kalınan bu organizasyonu, göreve başlamalarıyla birlikte yeniden düzenli hale getireceklerini daha önce ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, yakın zaman önce beklenen müjdeyi vermiş ve hazırlıkların titizlikle sürdürüldüğünü kaydetmişti.

Başkan Bulut, sayılı günlerin kaldığı festivalle ilgili yeni açıklamasında; “Hepimizin hayatında önemli bir yere sahip olan, bölgenin kültür odağı, geleneksel formların güncel sanat etmenleriyle birleştirildiği festivalimizi yeniden canlandıracak, bu coşkulu etkinlikleri sadece ilimizle değil, bölgemizle de buluşturacağız. Programın içeriği üzerinde son düzenlemeleri yapıyoruz. Kakava ateşini, misafirlerimizle, vatandaşlarımızla, sanatçılarımızla hep birlikte yakacağız. 30. yılını kutlayacağımız Uluslararası Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’ni, başta Kırklareli Valiliğimiz olmak üzere şehrimizin tüm paydaşlarıyla birlikte düzenleyeceğiz.” dedi.

23 Mayıs Perşembe günü festival korteji ile başlayacak programın devamında, Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda geleneksel kakava ateşi yakılacak. Konserler Millet Bahçesi’nde gerçekleştirilecek.

23 Mayıs Perşembe akşamı Gencer Savaş Bandosu ve Reynmen, 24 Mayıs Cuma akşamı Zara ve 25 Mayıs Cumartesi akşamı Buray’ın sahne alacağı festivalin detayları yakında kamuoyuyla paylaşılacak.

Spor turnuvaları, dans grupları, söyleşiler, imza etkinlikleri ve gösterilerin yer aldığı bu nitelikli programı, Kırklareli halkı da büyük bir merak ve heyecanla bekliyor.

139 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page