top of page

Kadın Kolları Başkanı Uysal oldu!

Aylin Nazlıaka’dan kutlama

CHP Lüleburgaz Kadın Kolları’nda tek liste halinde gidilen seçimde mevcut Kadın Kolları Başkanı Latife Uysal, yeniden göreve seçildi. Seçim sonrası açıklama yapan Uysal; “Kadın Kolları olarak yönetimimizle birlikte kadınlarımızın aile, sosyal, ekonomik ve iş hayatındaki sorunlarıyla kadına karşı her türlü şiddeti önlemek için çalışacağız” dedi.

CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları’nda yapılan seçim sonrası İlçe Kadın Kolları Başkanı Latife Uysal, oldu.

25 Mayıs Cumartesi günü parti binasında tek liste halinde gidilen seçimde mevcut Kadın Kolları Başkanı Latife Uysal, yeniden göreve seçildi.

Latife Uysal’ın başkanlığında Yönetim Kurulu Asil Listesi: Fevziye Aktürk, Melike Bilen, Pınar Çetin, Fatma Çoralı, İlknur Doruk, Arzu Gezici, Yeşim Güney, Özlem Kısalar, Tülay Özen ve Semah Yaman’dan oluştu.

Yönetim Kurulu Yedek Listesinde; Nevin Eren, İlksen Vural, Behice Okan, İlknur Akbıyık, Didem Erzurum, Gülten Aydı, Rabia Argun, Fatma Öney, Aynur Kalaykoz ve Yüksel Urucak, yer aldı.

“DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUZ”

Seçim sonrası bir açıklama yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Latife Uysal, kadınların partide daha aktif olmaları için çabalayacaklarını belirterek bu süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Uysal; “Ülkemizin ve partimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ‘dünya üzerinde gördüğünüz her şey kadının eseridir’ diyerek verdiği haklarla toplum içerisinde kadının önemini belirtmiştir. Kadın Kolları Başkanı olarak yönetimimizle birlikte kadınlarımızın aile, sosyal, ekonomik ve iş hayatındaki sorunlarıyla kadına karşı her türlü şiddeti önlemek için çalışacağız. Hep birlikte olursak kazanırız inancıyla eşit, çağdaş, örgütlü mücadelemiz için göreve hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum ve destekleriniz için teşekkürlerimi sunuyoruz. Partimize emeği geçenlere minnettarlığımızı ifade ederken; hedefimizin Cumhuriyet Halk Partisi’ni tek başına iktidar yapmak olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. Gerçekleşen seçimimizin partimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Önceki dönem Kadın Kolları Başkanı Güzeri Yılmazoğlu da, Uysal ve yönetimine teşekkür ederek hayırlısı olması temennisinde bulundu.

Yılmazoğlu; “Öncelikli olarak 4 seneden beri yönetimimde bulunan kadınlarımıza, tüm etkinliklerimizde bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş üye olan olmayan tüm kadınlarımıza, ilçe yöneticilerimize, il kadın kollarımıza ve bu süreçte yanımızda olarak bize destek olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.

AYLİN NAZLIAKA’DAN KUTLAMA

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’da gönderdiği mesaj ile yapılan seçimin hayırlı olmasını diledi ve yeni yönetimi tebrik etti.

Yolladığı mesajda daha önce planlanan bir program nedeniyle katılamadığını belirten Nazlıaka; “AKP iktidarı ülkemizi yoksulluk ve yoksunluk kıskacına hapsetti. Her gün en az üç kız kardeşimiz katlediliyor. Kadın cinayetlerine sayı olarak bakan iktidar ise kazanılmış haklarımızı budamaya çalışıyor. Medeni Kanun'u sil baştan yazmaya kalkıyorlar. 6284 saylı Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi Kanun'unu budanmak istiyorlar. Kadınların üç kuruşluk yoksulluk nafakasına göz koyuyorlar. Laikliğin altına dinamit döşenmek isteniyor. Kız çocukları eğitim hayatının, kadınlar ise istihdamın dışına itiliyor. Binlerce anne çocuğuna yedirecek bir lokma ekmek dahi bulamıyor. Engellisi, yaşlısı, bakıma muhtaç hastası olan kadınlar eve mahkum ediliyor. Yaşanan bütün bu haksız ve hukuksuz uygulamaları durduracağız. Örgütlendikçe güçlenecek, güçlendikçe örgütleneceğiz. Her zaman dediğimiz gibi; kadın umuttur, mücadeledir, emektir, azimdir, gelecektir, cesarettir, eşitliktir. Yaşam, kadındır. Bizler sımsıkı kenetlenerek önce partimizde sonra Türkiye'de eşitliği yükselteceğiz. Başardıklarımızla kendimizi sınırlandırmadan, daha fazlası için çalışacağız. Dayanışmayla AKP zihniyetini alaşağı edeceğiz. Kongremizin partimizdeki eşitliği ve dayanışmayı yükselteceğinden, birlik ve beraberlik duygularımızı büyüteceğinden eminim.  İlçe başkanımıza ve yönetimine başarılar diliyorum. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, 6 oka olan tüm bağlılığımızla, örgütümüzün gücüyle eşitliği hep birlikte inşa edeceğiz. Hepimizin yolu açık olsun” ifadelerine yer verdi.

309 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page