top of page

Kıraç 25 Kasım’da Edirne’de!


Edirne Belediye Başkanlığı, Edirne’nin kurtuluşunun 101. yılını muhteşem bir konser ile kutlamaya hazırlanıyor. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ünlü sanatçı Kıraç’ın sahne alacağı ve en güzel şarkılarını Edirneliler için söyleyeceği konsere tüm Edirnelileri davet etti.

Haber Merkezi

Edirne Belediyesi, Edirne’nin kurtuluşunun 101. yılını büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Edirne’nin kurtuluşunun 101. yılında 25 Kasım Cumartesi Günü, resmi geçit törenlerinin yanı sıra akşam 21.00’de Saraçlar Caddesi’nde de 101. Yıl Kurtuluş Konseri düzenlenecek.

Kurtuluş coşkusunun yaşanacağı ve ünlü sanatçı Kıraç’ın en güzel şarkılarını Edirneliler için seslendireceği konsere tüm Edirne halkını davet eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Tarihi boyunca birçok kez işgale uğrayan kadim şehrimiz Mudanya Ateşkes Mütarekesi’yle 25 Kasım 1922 yılında bir daha terk edilmemek üzere ebedi Türk Yurdu olarak tarihe adını yazdırmıştır. O gün bugündür, bu topraklarda özgürce yaşamakta; geleceğe umutla bakmaktayız. Ne mutlu ki sonsuza kadar sürecek olan özgürlüğümüzün ve bağımsızlığımızın bir asrını geride bıraktık. İkinci asırda da Edirneliler olarak, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye, devrimlerinin bekçisi olmaya, en büyük emaneti olan Cumhuriyeti’mizi ilelebet yaşatmaya kararlıyız. Kurtuluşumuzun 101. yılı kutlu olsun” dedi.

Bu önemli günü ünlü sanatçı Kıraç’ın Saraçlar Caddesi’nde vereceği muhteşem konserle kutlayacaklarını belirten Gürkan, “Hem Cumhuriyetimizin 100. yılını hem de Edirne’nin Kurtuluşunun 101. yılını ünlü sanatçı Kıraç’ın muhteşem konseriyle coşkuyla kutlayacak; sonsuza kadar sürecek olan özgürlüğümüzü ve bağımsızlığımızı tüm dünyaya bir kez daha haykıracağız” diyerek tüm Edirne halkını bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

54 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page