top of page

“Küfür etseydiniz”

Slogan yarışması sonuçlandı: 3.’lüğe layık slogan bulunamadıLüleburgaz Belediyesi’nin ‘2024 Afet ve Koordinasyon Yılı’ slogan yarışması sonuçlarında jüri tarafından 3.’lüğe layık slogan bulunamaması vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Bir vatandaş paylaşımın altına “Küfür etseydiniz diğer katılımcılara” şeklinde yorumda bulundu.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2024 Afet ve Koordinasyon Yılı’nın sloganını belirlemek üzere açtığı “Afet ve Koordinasyon Yılı’nı Sen Anlat” isimli slogan yarışması sonuçlandı.

9 yaş üzeri herkesin katılabildiği slogan yarışmasına başvurular 27 Ekim’e kadar alındı.

64 slogan sahibinin başvurduğu yarışmada, 7 kişilik seçici kurulun değerlendirmesi sonucunda yarışmanın kazananı ‘O gün değil, bugün önlem’ sloganı oldu.

Yarışmada ikinci seçilen slogan ise ‘Riske karşı bilinçlen, afet anında güçlen’ sloganı oldu.

Yarışmada dereceye giren sloganlar için ödül töreni 2024 Afet ve Koordinasyon Yılı Açılışı’nda yapılacak.

Birinci ve ikinci seçilen sloganlar yıl boyunca kullanılacak.

“KÜFÜT ETSEYDİNİZ”

Belediye “Afet ve Koordinasyon Yılı’nı Sen Anlat” isimli slogan yarışması sonuçlarını sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

Yapılan paylaşıma bir vatandaş sitemli bir yorumla “3.’lüğe layık slogan bulamadık demek yerine direkt küfür etseydiniz diğer katılımcılara” şeklinde bir yorum yaparak üçüncünün açıklanmamasına vurgu yaptı.

Gazetemize ulaşan bir vatandaş da aynı duruma sitem ederken, “Bir yarışma düzenleniyor. İyi veya kötü 64 slogan başvurusu olmuş. Emeğe saygı olarak 3.’cüye de ödül vermek gerekirdi diye düşünüyorum. Belediyenin hediyeden kaçtığını düşünmek istemiyoruz ama böyle de hiç hoş olmamış. Hakaret eder gibi bir durum olmuş. Tamam kayda değer bir slogan bulunamamış olabilir ama en azından ihtiyaç sahibi bir öğrenci belirlenip ona verilebilirdi” diye yorum yaptı.

189 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page