top of page

Köylerin röntgenini çekti


Haber Merkezi

AK Parti Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Recep Çotuk, geçtiğimiz hafta muhtarlar ile tanışma toplantısı düzenledi.

Düzenlenen kahvaltı programına, AK Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Abdussamed Kayalı, AK Parti Kırklareli İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Hicret Şamil Karasu, AK Parti Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Yasin Kahraman, Önceki dönem İl Genel Meclis Üyesi ve Milletvekili Adayı Hüseyin Tuzcu, Önceki Dönem İl Genel Meclis Üyesi Naci Tarım, AK Parti Lüleburgaz Gençlik Kolları Başkanı Mutlu Özkan, AK Parti Lüleburgaz Kadın Kolları Başkanı Fatma Merve Durak ,AK Parti önceki dönem İlçe Başkanlarından Ahmet Yılmaz, Muhtar Dernekleri Başkanları Sabri Gündüz ve Remzi Dik ve çok sayıda köy ve mahalle muhtarı katıldı.

Karşılıklı dilek ve temennilerden sonra söz alan AK Parti Kırklareli İl Genel Meclis Üyesi Recep Çotuk: “Biz bu yola çıkar iken bu topraklara ve bu toprakların insanlarına vefa borcumuzu ödemek üzere çıktık. Ailemle birlikte Bulgaristan’dan anavatana göç ettiğimizde bizlere sahip çıkan ve bugünlere gelmemizde büyük payı olan bu şehrin köylerine ve bu köylerin değerli insanlarına beraber hizmet etmekten şeref duyacağım tüm muhtarlarımı seçilmeleri sebebi ile tebrik ediyor, hayırlısı olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

“TALEP VE ÖNERİLERİ TOPLADIK”

Konuşmasında seçilmesinden hemen sonra AK Parti Lüleburgaz İlçe Teşkilatı ile koordineli bir şekilde alanında uzman 2 arkadaşlarının köylerdeki talep ve önerileri toplamak için tüm muhtarları ziyaret ettiklerini ve bunların raporlanması ile görevlendirdiklerini belirten Çotuk:

“Bizim için seçim dönemi kapanmış ve hizmet dönemi başlamıştır.  Milletimizin sandıkta ki tercihine hürmet etmek AK Partimizin en önemli kaidesidir. Biz vatandaşlarımızı oylarına göre ayıran bir anlayışı kesinlikle reddediyoruz. Bu ülkede sözü millet söyler, biz buna inanıyoruz.  Bunun bir sonucu olarak seçildiğimizden sadece birkaç gün sonra İlçe Başkanımızın da olurları ile teşkilatımız ile beraber 2 kardeşimizi köy muhtarlarımızı ziyaret etme noktasında görevlendirdik ve muhtarlarımıza 60 soru başlığı altında istek, talep ve ihtiyaçlarını sorduk. Bu uygulamamız ile muhtarlarımızdan çok ciddi olumlu dönüşler aldık. Çoğu muhtarımın da belirttiği üzere bunu ilk defa biz yaptık. Oluşturacağımız raporumuzu kısa süre içerisinde gerekli merciiler ile paylaşacak ve köylerimizin adeta ihtiyaçlar noktasında röntgenini çekerek hizmetin ivedi şekilde ulaşması için zaman fark etmeksizin çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Programın sonunda katılım sağlayan tüm muhtarlara Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün portresini hediye eden Çotuk; “Bu toplantılarımızı daha sık bir şekilde gerçekleştireceğiz ve demokrasinin mihenk taşı olan muhtarlarımız ile her daim dirsek temasında bulunacağız’’ açıklamasında bulundu.

173 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page