top of page

İtiraz reddedildi


“NEDEN KORKUYORSUNUZ?”

Kırklareli'nde CHP'nin seçim sonuçlarına yaptığı itiraz reddedildi.

Merkez İlçe Seçim Kurulu, CHP’nin başvurusunu değerlendirerek seçim sonuçlarına itirazı reddetti.

CHP Kırklareli İl Başkanlığınca dün Merkez İlçe Seçim Kuruluna itiraz dilekçesi verilmişti. Dilekçede geçersiz oyların sayısının fazla olması nedeniyle 200 sandıkta oyların yeniden sayılması için itirazda bulunulmuştu.

Kesin olmayan sonuçlara göre Kırklareli Belediye Başkanlığına 21 bin 173 oyla MHP'nin adayı Derya Bulut seçildi. CHP'nin adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu da 20 bin 770 oy almıştı.

BİR SANDIKTA YANLIŞLIKLA BAŞKA PARTİYE YAZILAN OYLAR MHP'YE EKLENDİ

Ancak İlçe Seçim Kurulu yetkilileri bir sandıkta MHP'nin oylarının başka partiye yazıldığını fark etti ve bu yanlış düzeltildi.

Yapılan değişiklikle MHP'nin adayı Derya Bulut'un oyu 21 bin 287'ye yükseldi.

“NEDEN KORKUYORSUNUZ”

CHP'nin Kırklareli adayı Mehmet Siyam Kesimoğlu seçim sonuçlarına itirazlarının reddedildiğini duyurarak sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Mehmet Siyam Kesimoğlu yaptığı açıklamada, oyların yeniden sayılmasından neden korkulduğunu sordu.

Kesimoğlu, yaptığı açıklamada, “Oylar yeniden sayılsın, aradaki farkın kat be kat üzerinde geçersiz oy var, bu sonucu direkt olarak etkileyebilir, aynı durum 2019’da yaşanmış ve rakibimizin bu hakkına saygı gösterilip kabul edilmiştik. Fazla bir şey istemiyoruz, oylar sayılsın, kim kazandıysa tescillensin, kaybeden biz olursak kalkar tebrik ederiz, yok eğer biz kazanırsak o zaman da tebrik edilmeyi bekleriz. Bundan niçin kaçılıyor, anlamak mümkün değil! AK Parti’li, MHP’li, İYİ Parti’li arkadaşlarımıza soruyorum: neden oyların yeniden sayılmasından korkuyorsunuz, neden susuyorsunuz. Biz 403 oy farkı var, 1.924 de geçersiz oy var, sonuç değişebilir nitelikte geçersiz var, gelin tüm oyları tekrar sayalım diyoruz, siyasi arkadaşlarımız da red oyu veriyor. 2019’da da aday olan Derya kardeşim aynı bugün bizim yaptığımız başvuruyu yapmış ve oyları tamamen baştan sona yeniden saydırmıştı, peki şimdi soruyorum? Derya kardeşim neden susuyorsun, neden kendine güvenip sayılsın demiyorsun? Şimdi itirazımızı İl Seçim Kurulu’na taşıyacağız, inanıyorum ki bu yanlıştan dönülecek, oylar sayılacak ve bu şaibe ortadan kalkacak, kim kazanırsa diğerini tebrik edecek” dedi.

 

976 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Комментарии


bottom of page