top of page

İstiklal Marşı’mız 103 yaşında!

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da program düzenlendi. Programda resim-şiir-kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Lüleburgaz’da program düzenlendi.

Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde yapılan programa Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, 65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın Torun, Belediye Başkanı Murat Gerenli, Cumhuriyet Başsavcısı Burak Özcoşar, ilçe protokol üyeleri, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.Kaymakam Yüce ve beraberindekiler ilk olarak TEK Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin ‘Türk’ün Özü, Akif’in Sözü’ temalı resim sergisini açtı ve öğrencilerin yaptığı resimleri inceledi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda TEK Güzel Sanatlar Lisesi Tarih Öğretmeni Doğu Barış Kalender, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un doğumundan, son nefesine kadar geçen süreyi anlattı.

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışmasında ilkokul kategorisinde birinci olan General Ferhat Akat İlkokulu öğrencisi Eymen Öz ve ortaokul kategorisinde birinci olan Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulu öğrencisi Yusuf Emir Çakır, İstiklal Marşı’nın 10 kıtasını da ezbere okuyarak seyircilerden büyük bir alkış aldı.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde resim-şiir-kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi.

Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Yıldızlar Çocuk Akademisi öğrencisi Derin Mavi Akın’a, Ramazan Yaman İlkokulu öğrencisi Çınar Serbes’e, Emrullah Efendi Ortaokulu öğrencisi Bade Öykü Kıyga’ya, Tek Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Enes Pişkin’e, Kepirtepe Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Çankaya’ya, Kepirtepe Anadol Lisesi öğrencisi Cansu Güneş’e, Hürriyet Ortaokulu öğrencisi Bedrihan Yağız Nas’a ve Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulu öğrencisi Elyesa Toprak Erdem’e dereceye girdikleri yarışmalardan dolayı birincilik ödülünü verdi.

65. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Aydın Torun’da Düğüncübaşı İlkokulu öğrencisi Yaren Sıla Nazlı’ya, Lüleburgaz Özel İstek Okulları öğrencisi Yağmur Koyuncu’ya, Lüleburgaz Lisesi öğrencisi Nazlı Erdoğan’a, Özel Akım Anadolu Lisesi öğrencisi Beril Nur Koyuncu’ya, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Güneş Eryılmaz’a, Şehit Pilot Üsteğmen İbrahim Gerçek Ortaokulu öğrencisi Yunus Emre Çakır’a ve Büyükkarıştıran Ortaokulu öğrencisi Melike Şahin’e dereceye girdikleri yarışmalardan dolayı ikincilik ödülünü verdi.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’de, Bahçeşehir Koleji İlkokulu öğrencisi Asya Niş’e, Tek Ortaokulu öğrencisi Hera İdil Kavas, Tek Güzel Sanatlar Lisesi öğrencisi Zeynep Su Erol’a, Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi öğrencisi Beren Tilkicioğlu’na, Düvenciler Anadolu Lisesi öğrencisi İldem İpek Yılmaz’a, Özel Bahçeşehir Koleji öğrencisi Ahmet Mecit Toksöz’e ve Durak Ortaokulu öğrencisi Mizgin Salman’a dereceye girdikleri yarışmalardan dolayı üçüncülük ödülünü verdi.

Ödül törenin ardından TEK Güzel Sanatlar Lisesi müzik bölümü öğretmen ve öğrencilerinden oluşan okul orkestrası ve korosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın yazılıp kabul edilme ve bestelenme sürecinin anlatımı ve müzikal gösteri sahnelendi.

 

 

 

107 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page