top of page

“İstifa edip gitmesini istiyoruz”Lüleburgazspor taraftarları, iddialarına göre takıma hiçbir faydası olmayan Fatih Akyel’in istifa etmesini ve Lüleburgazspor’dan elini ayağını çekmesini istiyor.

Lüleburgazspor’lu taraftar adına açıklamada bulunan herkesin “Liga” lakabıyla tanıdığı Arda Gündoğ, Fatih Akyel’in kendilerini boş vaatler ile sürekli kandırdığını, artık kendisine inanmadıklarını belirtti.

Lüleburgazspor’un bu durumunun kendilerini üzdüğünü ifade eden Gündoğ, “Sarteks Tekstil firmasından forma sponsorluğu için para alındı. Rakamı bilmiyoruz. Paranın nereye gittiğini de bilmiyoruz. Topçular ile yakından ilgilendik. Çünkü yönetimsel bazda muhatap bulamadılar. Topçulara sezon başından bu yana toplamda 10 bin TL para dağıtıldı. Uzun süredir de topçular para almadan maçlara geliyor. Halı saha da top oynuyoruz sanki. Özellikle 3 futbolcunun babası çocuklarının oynaması için kulübe para bağışı yapmış. Takımın durumu ortada. İkinci devre öncesi ne olacak. Fatih Akyel’e sorduğumuzda halledeceğiz, topçu alacağız, sponsor bulacağız, sabredin diyor. Artık sabrımız kalmadı. Kendisi yalancıdır. Bu takıma da bir faydası yoktur. Aksine zarar veriyor. İstifa edip gitmesini istiyoruz. Kongre kararı da almıyorlar. Karar defterlerini saklıyorlar.” dedi.

“HEP TARAFTARI SUSTURMAK İSTEDİLER”

Gündoğ, taraftarı susturmak için ara ara Fatih Akyel’in para gönderdiğini de açıklarken, “Taraftarı hep bu güne kadar susturmak istediler. Arada birkaç kez taraftarın susması için deplasman öncesi ufak tefek para verdi. Bana bile birkaç kez para gönderdi. Yalansa çıksın açıklasın. Ama artık yeter diyoruz. Tüm taraftarlarımız ile görüştüm. Bu açıklama ortak alınan bir karadır.” ifadelerini kullandı.

“OYUCULARI BİZ DOYURDUK”

Oyunculara yaklaşık 2,5 ay kendilerinin baktığını da söyleyen Gündoğ, taraftara tişört yaptırmak için bir firmadan aldıkları paranın hepsini bu masraflara harcadıklarını kaydetti.

Gündoğ, “Takımın kötü gitmesi oyuncuların kalacak yeri olmaması gibi birçok sorun ile biz uğraştık. Hatta bazı arkadaşlarımız oyunculardan bazılarını evlerinde ağırladı. Koskoca Lüleburgazspor bu durumda olmamalı. Ayrıca taraftarlar olarak bir firmadan 10 bin TL para aldık. Taraftara tişört yaptıracaktık. Fakat oyuncuların bu durumu çıkınca bunu yapamadık. 2,5 ay boyunca oyuncuların kahvaltı ve yemek masraflarını bu paradan karşıladık. Çocuklar kulüp binasında yerde yatıyordu. Yiyecekleri yoktu, ilgilenen de yoktu. Biz baktık hepsine. Yanlarında kaldık, destek olduk. Bunu herkesin bilmesini istiyoruz. Cebimizden bile çokça harcadığımız oldu.” dedi.

“FEDERASYONDAN PARA GELECEKMİŞ”

Gündoğ, yakın zamanda federasyondan para geleceğini öğrendiklerini de sözlerine eklerken şöyle devam etti: “Şimdi öğrendik ki federasyondan bu hafta toplu bir para gelecekmiş. Bu paranın tamamen transfere harcanmasını istiyoruz. Artık sabrımız taştı. Bu kişiler gidip, kongrenin de yapılması sağlanmalıdır. Takımda şuanda tüm oyuncular ayrılacak. Maçlara çıkamayacağız. Gelecek paranın nereye kullanılacağını merakla bekliyoruz. Taraftarlar bundan sonra sert çıkacaktır. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz” diye konuştu.

2.876 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page