top of page

İlk meclis tarihi belli oldu!

31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında Lüleburgaz Belediye Meclisi ilk toplantısını yapacak. 8 Nisan’da yapılacak olan ilk meclisin ağırlıkta olan gündem maddeleri komisyonlara üye seçilmesi şeklinde olacak.


31 Mart tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında Lüleburgaz Belediye Meclisi ilk toplantısını yapacak.

Yeni dönemin ilk meclis toplantısı 8 Nisan günü saat 14:00’da Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi Hamamı Meclis Toplantı Salonu’nda yapılacak.

Açılış ve yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile meclis gündem maddelerine geçerek yeni dönemi açacak.

Meclisin gündem maddeleri ise şöyle; birinci ve ikinci meclis başkan vekili seçimi, iki asil ve iki yedek meclis katibi seçimi, Çiftçi Malları Koruma ve Murakabe Heyeti’ne 5 asil ve 5 yedek üye seçimi , Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne 5 asil ve 5 yedek üye seçimi, encümen 3 üye seçimi, Plan ve Bütçe Komisyonu’na 5 üye seçimi, İmar Komisyonu’na 5 üye seçimi, Sağlık, Çevre ve Temizlik Komisyonu’na 5 üye seçimi, Halkla İlişkiler ve Kültürel Etkinlikler Komisyonu’na 5 üye seçimi, İsimlendirme Komisyonu’na 5 üye seçimi, Trafik Komisyonu’na 5 üye seçimi, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’na 5 üye seçimi, Demokrasi ve Yönetişim Komisyonu’na 5 üye seçimi,  Sosyal Hizmetler Komisyonu’na 5 üye seçimi, KIR-KAB Birlik Meclisi’ne 5 asil ve 3 yedek üye seçimi, Marmara Belediyeler Birliği Meclisi’ne 1 asil 1 yedek üye seçimi, Trakya Belediyeler Birliği Meclisi’ne 2 asil 1 yedek üye seçimi, Tarihi Kentler Birliği Meclisi’ne 1 asil 1 yedek üye seçimi, Sağlıklı Kentler Birliği Meclisi’ne 2 asil meclis üyesi seçimi, Amme Alacakları Kıymet Takdir Komisyonu’na 1 asil 1 yedek üye seçimi, Faaliyet Raporu’nun sunulması, görüşülmesi, oylanması. Denetim Komisyonu Raporu’nun sunulması. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 03.04.2024 tarih 127426 sayılı Memur Toplu Sözleşme konulu yazısının görüşülmesi. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 03.04.2024 tarih 12767 sayılı Boş Kadro Derece Değişikliği konulu yazısının görüşülmesi.

Meclis toplantısı Lüleburgaz Belediyesi’nin YouTube kanalından canlı izlenebilecek.

 

205 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page