top of page

İl Genel adaylardan ilk açıklama

Lüleburgaz CHP’de İl Genel Meclis Üyeliği sıralamasına giren Saygun Ersin, Yeşim Girgin, Nilüfer Erol, Oktay Benli ve Emin Sertkaya ilk açıklamalarını yaptı. Sıralamaya giren adaylar seçimde kazanmaları dolayısıyla partililere teşekkür etti.

CHP Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık toplantısında sıralamaya giren il genel meclisi üyeleri de açıklamalarda bulundu.

Toplantıda Saygun Ersin, Yeşim Girgin, Nilüfer Erol, Oktay Benli ve Emin Sertkaya, seçimde kendilerine yüksek oy verildiği için teşekkür etti.

“ÇOK SEÇİM KAYBETTİM, ÇOK SEÇİM DE KAZANDIM”

Yapılan oylamada en yüksek oyu alan Saygun Ersin; “Yaşamış olduğumuz demokrasi şöleninde öncelikle mücadele veren ve sıralamaya giren, sıralamaya giremeyen tüm arkadaşlarımı vermiş oldukları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Kazanan arkadaşlarımıza hep beraber 31 Mart’ta inşallah 6-0 hedefi ile çalışmalarımıza başlayacağız. Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. Sıralamaya giremeyen arkadaşlarımızı için şunu söylemek istiyorum; ben yıllarca CHP’de siyaset yapmış bir kardeşinizim. Çok seçim kaybettim, çok seçim de kazandım. Sıralamaya giremeyen arkadaşlarım hiçbir şekilde morallerini bozmasınlar, mücadeleye devam etinler ve oyunun içerisinde kalsınlar. Bu şekilde bir daha ki döneme kesinlikle görev alacaklarına inanıyorum. Beni tekrar değerli oylarınızla ve desteklerinizle birinci sıraya getirmiş olmanızdan dolayı sizleri minnetlerimi sunuyorum. Bu 5 yılda sizlere layık olduğuma inanıyorum. Önümüzde ki bu 5 yıllık süreçte sizlerin güvenine layık olmaya çalışacağım” dedi.

“BU HAVADAN VE AMBİYANSTAN ÇIKMAMAMIZ GEREKİYOR”

Yeşim Girgin; “Yapılan demokrasi şölenimizde bu davet bizimdi. Bu davete katılan tüm üyelerime aday adayı olan arkadaşlarıma, oy verip-vermeyen ne olursa olsun hepimiz bir aileyiz herkese teşekkür ediyorum. Sıralamaya girmişiz girmemişiz önemli değil, hepimiz bir bütünüz ve Kırklareli haritasını kıpkırmızı yapmak için mücadele edeceğiz. Belediye başkanlarımızla, meclis üyelerimizle, il genelimizle bütün Kırklareli haritasını beldeleriyle ve ilçeleri ile, ili ile, köyleri ile, muhtarlıkları ile dahi CHP kazanacak. Bizler bunun için mücadele edeceğiz. Kadın arkadaşlarıma buradan sesleniyorum; 2 tane kadın arkadaşımız kotaya girmeden seçildiler. Yani demek ki hepimiz biriz, hepimiz gücüz. Kadın olarak da bundan sonra hepimiz bir birbirimizin yurdu olmak için mücadele edeceğiz. Bu havadan ve ambiyanstan çıkmamamız gerekiyor her anlamda, her sahada, her yerde göstermeliyiz. Şimdi de Büyükkarıştıran üzerinde baya bir oyunlar oynanacak. Neden seçim üzeri bizim topraklarımız kamulaştırılıyor. İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerimizi kaybettirmek için peşkeş çekiliyor. Büyükkarıştıran’da bir seçime girecek bu süreçte oraya daha fazla destek tarafı olmalıyız. Çünkü oralarda rantlar çok daha fazla. İyi ki varsınız, iyi ki CHP’liyim” dedi.

“KARARLARA KARŞI DİK DURACAĞIMIZA BURADAN SİZLERE SÖZ VERİYORUM”

Nilüfer Erol; “Yeniden beni bu göreve layık gördüğünüz için, bana oy veren vermeyen tüm üyelerimize hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Elimden geldiğince görevimi hep birlikte, meclis üyesi arkadaşlarım ile birlikte yeniden mücadele edeceğimize, kararlara karşı dik duracağımıza buradan sizlere söz veriyorum. Beni bu göreve layık gördünüz, sizlerin sayesinde seçilmiş bulunacağız. Çok teşekkür ederim” dedi.

“PARTİMİZİN KAZANANI YOKTUR. PARTİMİZ KAZANMIŞTIR”

Oktay Benli; “Çok güzel bir demokrasi şöleni yaşandı. 20 arkadaş parti içi yarışa girdik. Bana oy veren, vermeyen, destekleyen tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Partimizin kazananı yoktur. Partimiz kazanmıştır. Şölenden partimiz kazanarak çıkmıştır. Hepimizi zor bir süreç bekliyor Mart ayında. Çok çalışacağız 6-0 için, belediyemiz için, diğer belde belediyelerimiz için çok çalışmak zorundayız. Zor bir seçim ama bu seçimden başarı ile çıkacağımızı inanıyorum. Partimizi daha yükseklere taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

“KAYBEDEN HİÇ KİMSE OLMAMIŞTIR”


Emin Sertkaya da; “Demokrasi şölenine katılan tüm üyelere teşekkür ediyorum. Seçim sonuçlarında aday adayı olan 20 arkadaşımızdan kazanan değil, kaybeden hiç kimse olmamıştır. Sonuç itibari ile partimiz kazanmıştır. Bundan sonraki süreçte 31 tane köyümüzde ve 3 tane beldemizde ve ilçemizce CHP’nin her yerde birinci çıkması için ve Lüleburgaz’ın kırmızıya boyamak için hep birlikte mücadele edeceğimizden hiçbir zaman şüphem olmamıştır. Demokrasi şölenimize olan duyarlılığınızdan dolayı katılan, zaman ayıran, gelip oy veren tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

504 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page