top of page

“İşimiz gücümüz Büyükkarıştıran”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanı Ali Can, 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Büyükkarıştıran Belediyesi’ni 2 oy ile kaybettiklerini belirterek, “İşimiz gücümüz Büyükkarıştıran. Trakya’da ve Marmara Bölgesi’nde seçimin tekrar yapılacağı tek bir yer kaldı bunu da almamız lazım. Ben bunu çok önemsiyorum. Büyükkarıştıran’a gidip seçim çalışması yağacağız ve inşallah da orasını alacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Lüleburgaz’da daha önce söylediğimiz gibi ‘3 belde 1 Lüleburgaz’ diyerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lüleburgaz İlçe Başkanlığı’nın haftalık olağan toplantısı, 6 Mayıs günü parti binasında gerçekleşti.

Toplantı, İlçe Başkanı Ali Can’ın başkanlığında partililerin katılımı ile yapıldı.

Başkan Can, 6 Mayıs tarihinde idam edilen Hüseyin İnan, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan’ı saygı ile andıklarını belirtti.

CHP olarak idam değil insanca yaşayacak bir ülke istediklerini belirten Can; “Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın 6 Mayıs 1972’de idam edilişlerinin 52’nci yıl dönümlerini saygı ile anıyoruz. O günden bugüne kadar geçen süre içerisinde Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını unutmak bir yana, onurlu bir kuşağın gurur duyulan isimleri haline geldiler. Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu bu durum ve bunun karşısında ki çaresizlik bu sürece daha en başında direnen devrimci gençlik hareketini ve onun önderliğini daha da değerli kılmaktır. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının emperyalistlerin egemenliğine son vermek istedikleri için, tam bağımsızlıktan yana oldukları için, halkın ezilmesine karşı çıktıkları için, geri kalmışlığa isyan ettikleri ve özgürlüklerin tam sağlandığı bir Türkiye istedikleri için idam edildiler. Türkiye’de bugün yaşananlarda, Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının emperyalizme karşı mücadele ettiği dönem ile benzeşmektedir. Türkiye, dış güçlerle iş birliği yapanların, kendi çıkarlarını ulusal çıkarlardan daha önemli görenlerin egemen olduğu düzenle karşı karşıyadır. Bugün etnik ve inanca dayalı ayrıştırma politikalarına karşı halkın egemenliğinden ve ülkenin bağımsızlığından yana olan Atatürk’ün yolunda Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının mücadele ruhunu taşıyan bir iktidara dünden daha fazla ihtiyacımız var. Ülkenin bağımsızlığını savundukları için idam edilen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı bir kez daha sevgi ve saygı ile anıyoruz. Işıklar yoldaşları olsun. Aziz hatıraları önünde eğiliyoruz” dedi.

“İŞİMİZ GÜCÜMÜZ BÜYÜKKARIŞTIRAN”

31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimlerde Büyükkarıştıran Belediyesi’ni 2 oy ile kaybettiklerini belirten Can; “Kısıtlı olanların oy kullanması nedeniyle İl Seçim Kurulu seçimi iptal etti ve yeni seçim 2 Haziran’da olacak. İşimiz gücümüz Büyükkarıştıran. Trakya’da ve Marmara Bölgesi’nde seçimin tekrar yapılacağı tek bir yer kaldı bunu da almamız lazım. Ben bunu çok önemsiyorum. Büyükkarıştıran’a gidip seçim çalışması yağacağız ve inşallah da orasını alacağız. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Lüleburgaz’da daha önce söylediğimiz gibi ‘3 belde 1 Lüleburgaz’ diyerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

CHP Lüleburgaz İlçe Kadın Kolları Başkanı Latife Uysal’da kongre olacağını ve isimlerin bugünden itibaren yaklaşık 1 hafta askıda kalacağını belirterek kadın üyeleri askı listelerini kontrol etmeye davet etti.

327 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


bottom of page