top of page

İşçiler bayram etti!

Kırklareli Belediye Başkanlığı ile yetkili sendika olan DİSK Genel İş arasında toplu sözleşme imzalandı. Yapılan sözleşme ile taban ücretin 32 bin TL olduğu öğrenildi.

Haber Merkezi

Kırklareli Belediye Başkanlığı ile DİSK Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Belediye Şantiyesinde düzenlenen imza törenine, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Personel A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özkök, DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş Toplu Sözleşme Daire Başkanı Faruk Saral, Eğitim Daire Başkanı Salim Şen, Trakya Şube Başkanı Caner Makasçı ve Yönetimi, Trakya Şube Yönetimi, Edirne Şube Yönetimi, ve Kırklareli Belediyesi Sendika temsilcileri katıldı.

İmza töreninden önce bir konuşma yapan DİSK Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, emekten yana sergilediği duruştan dolayı Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkürlerini sundu.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu zor ekonomik koşullara rağmen, işçiden, emekçiden yana olmaya devam edeceklerini vurgulayan Çalışkan, önümüzdeki yerel seçimlerin önemine dikkat çekerek, Kırklareli’nden Başkan Kesimoğlu için destek istedi.

Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu ise konuşmasında, her zaman emekten yana tavır gösterdiğini belirterek, bu sene de işçiyi iktidarın yarattığı ekonomik krize yenik düşürmemek için ellerinden geleni yaptıklarını kaydetti.

Kesimoğlu, “Epey süreden bu yana görüşmelerimizi sürdürüyorduk. Ama her zaman olduğu gibi mutlu sona ulaştık. Birazdan imza törenimizi gerçekleştireceğiz. Hepimizin ortak hedefi bireyi özgür, toplumu örgütlü Türkiye oluşturmaktır. Sendikalarımız da bir meslek kuruluşu olarak bunda en büyük pay sahibiler. Kendilerinin her zaman destekçileri olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.


Biz her zaman emekten yana duruş sergiledik. Yasa gereği Belediye Başkanı işveren konumundadır. Ama ben 10 yıldır hep çalışmalarımın yanında yer aldım. Emeğin en yüce değer olduğuna inanan ve bunun gereklerini yerine getiren bir Belediye Başkanı olarak her zaman sizinle birlikte oldum.

Hepinizin yüzünüzün güldüğünü görüyorum. Gelinen nokta itibariyle ülkenin bu zor koşullarında belki sizin çok rahat bir biçimde hayata tutunmanızı sağlayacak bir sözleşme ortaya koyamıyoruz. Ama bilin ki en iyisi budur. Emeğe en sahip çıkan anlayışın somut göstergesi budur. Sizler Belediye’nin çalışanı olabilirsiniz ama sizler benim her zaman yoldaşımsınız. Kırklareli’ne birlikte hizmet etmekten büyük onur ve ayrıcalık duyduğum arkadaşlarımsınız. Helali hoş olsun” şeklinde konuştu.

Kesimoğlu’nun konuşmasının ardından alkışlar, şarkılar, davullar zurnalar eşliğinde toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı.

Yapılan sözleşme ile belediye bünyesindeki şirket çalışanlarına yüzde 85, kadrolu personele ise yüzde 53 zam yapıldığı öğrenildi.

Maaş zamlarının yanında sosyal haklarda da iyileştirmelerin gerçekleştirildiği Kırklareli Belediyesi’nde en düşük maaşın 32 bin TL olduğu öğrenildi.

239 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page