top of page

Her şartta Egemenlik!

Lüleburgaz Belediyesi 33’üncü 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, olumsuz hava şartlarına rağmen başladı. Şenliğin açılışı dolayısıyla Lüleburgaz’da yaşayan çocuklar Yeni Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.


Lüleburgaz Belediyesi’nin 33’üncü 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği, hafta sonu düzenlenen çelenk töreni ile başladı.

Cumartesi günü Yeni Tören Alanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılması ile şenliğin açılışı yapılmış oldu.Hafta sonu yağmur nedeniyle yaşanan olumsuz hava şartlarından dolayı çocuklar yağmurluk ve şemsiyeler ile Kongre Meydanı’ndan başlayarak Yeni Tören Alanı’na kadar masal kıyafeti giymiş çocuklar eşliğinde yürüdü.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Lüleburgaz Belediyesi adına Başkan Vekili Kemal Pektaş, beraberinde ki çocuklar ile birlikte çelengi sundu.

Çelenk sunma törenine Başkan Yardımcıları Derya Aktan, Gökhan Kaya Atay, Ceyhun Akgöl, Belediye Meclis Üyeleri, çocuklar ve vatandaşlar katıldı.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 33’üncü Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği 22 Nisan ve 23 Nisan’da LYKA, LYFA, LYSA ve Kongre Meydanı’nda devam edecek.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Lüleburgaz Kaymakamlığı tarafından yapılacak olan bayram programı saat 10:00’da 8 Kasım Stadyumu’nda başlayacak.

390 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page