top of page

Hem üretip hem satıyorlar

Kırklareli İl Tarım Müdürlüğü, sürdürebilir balık yetiştiriciliği kapsamında balık üretimi yapan tesisleri ziyaret edildi.Tevfik İŞÇİ

Kırklareli’nin Vize İlçesinin Balkaya köyünde, 38 yıl önce aldığı arazide tesis kurarak alabalık üretimi yapmakta olan Hüseyin Çodar, İlçe Müdürü ve İlçe müdürlüğü teknik personelleri tarafından ziyaret edildi.

Kendi imkanlarıyla evlerinin bahçesine yaptıkları 35-40 m² büyüklüğündeki havuzlarda üretim yapan ailenin, kurdukları çiftlikte yılda yaklaşık 25 ton alabalık ürettiği belirtildi.

Çiftliğin yanında açtıkları restoran sayesinde, ürünlerini pişirerek satma fırsatı da bulun Çodar, ürettikleri ürünlerin tamamını yine işletmede satışını yaparak tükettiklerini, günde binin üzerinde balık pişirdiklerini dile getirdi.

Alabalık tesislerinin sürdürülebilir balık yetiştiriciliği için büyük öneme sahip olduğunu aktaran yetkililer ise, modern teknolojilerle geliştirilen alabalık tesislerinde atık yönetimi ve suyun verimli kullanımı gibi uygulamalara öncelik verildiğini söylediler.

105 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page