top of page

Halk GERENLİ dedi

31 Mart Yerel seçimlerinde Lüleburgaz'da açılan 300 sandıktan çıkan resmi olmayan sonuca göre oyların yüzde 47.21’ini alan Murat Gerenli yeniden Lüleburgaz Belediye Başkanı oldu.

Tevfik İŞÇİ- Mustafa KARAKAYA

Türkiye genelinde yapılan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nin Lüleburgaz’da kazanan mevcut Belediye Başkanı Murat Gerenli, oldu.

Gerenli, resmi olmayan sonuçlara oyların yüzde 47.21’ini alan Gerenli, belediye başkanlığını büyük bir zaferle kazandı.

Böylelikle Belediye Başkanı Murat Gerenli’nin başkanlıkta 2. dönemi başlamış oldu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Başkan Murat Gerenli, eşi Aysu Gerenli ve çocukları Barış Gerenli, 31 Mart günü sandık başına giderek demokrasi şölenine katıldı.

Sandıkların kapanmasından oyların büyük bir kısmını alması dolayısıyla eski Belediye Binası önünde bir açıklama yapan Gerenli; “Hepinize gerçekten canı gönülden teşekkür ediyorum. Herkesin sevgi ile başladığı çağdaş cumhuriyet kenti Lüleburgaz’ımızda iyilik ve dürüstlük kazandı. Kişisel hırs ve ihtirasları için değil aklın ve ahlakın peşinde koşanlar kazandı. Karanlığa inat, aydınlık için yürüyenler kazandı. Tüm Lüleburgaz kazandı. Egolarına yenilenler dışında tüm Lüleburgaz’ı yürekten kucaklıyorum. Hep birlikte kucaklaşacağız ve bu kentte sevgiyi büyüteceğiz.” dedi.

Öte yandan Lüleburgaz’da AK Parti adayı Murat Mahir Altan resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 22.69, Bağımsız Belediye Başkanı Emin Halebak yüzde 19.49, MHP adayı İbrahim Yılmazer yüzde 2.41, İYİ Parti adayı Ahmet Etem Oruç 2.29 oy aldı.


2.042 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page