top of page

Halebak’tan basına kahvaltı

“Toplum siyasetçiye güvenmiyor”

Lüleburgaz Bağımsız Belediye Başkan Adayı Emin Halebak, basın mensuplarına ve sosyal medya yöneticilerine kahvaltı verdi. Halebak; “Toplum siyasetçiye ve siyaset mekanizmasına güvenmiyor. Toplumu buraya dahil etmemiz lazım. Teknoloji bugün buna izin veriyor. ‘Geleceğekatıl’ diye bir sitemiz oluştu. Bu sitede dijital meclis üyelerini kaydediyoruz ve önerilerini sunuyorlar.”

Lüleburgaz Bağımsız Belediye Başkan Adayı Emin Halebak, basın mensuplarına ve sosyal medya yöneticilerine kahvaltı verdi.

17 Şubat günü düzenlenen kahvaltı Gençlik Parkı’nda davetlilerin katılımı ile gerçekleşti.

Bağımsız Aday olan Emin Halebak,  basın ve sosyal medya yöneticileri ile bir araya gelerek hem sohbet etti hem de yerel seçimler hakkında konuştu.

“BAŞKASINI KARALAMAK BİZLERİ AKLAMIYOR”

Halebak; “Yapılacak yerel seçimlerin demokratik anlayış ve hoşgörü içerisinde, toplumu germeyecek şekilde geçmesini istiyorum. Daha önce katıldığım 4 seçimde hiçbir zaman ne rakip parti için ne de rakip bir aday için olumsuz bir cümle kullanmadım. Bu seçim döneminde de böyle olacak. Başkasını karalamak bizleri aklamıyor. Biz ne yapacağımızı ve ne düşündüğümüzü anlatarak geçireceğiz. Biz Lüleburgaz’da demokrasinin toplum için son derece iyi ve katılımcı olmasını sağlayacak tedbirler alması gereken kişileriz. Hoşgörünün bittiği ve toplumun kutuplaştığı yerde maalesef toplum barışı bitiyor ve çözülmeye başlıyoruz. Bizi bir arada tutan şeyde değerlerimizdir. Değerlerimiz yok olunca ortak karar veremeyiz. Birimiz bir şey söyleyince diğeri başka bir şey anlar. Bunun böyle olmasını arzu etmiyorum” dedi.

“YEPYENİ BİR DEMOKRASİ ANLAYIŞI”

Halebak, ‘Geleceğekatıl’ diye sosyal bir platform oluşturduklarını ve vatandaşların önerilerini dinlediklerini belirtti.

Halebak; “Önümüzdeki süreç demokrasiyi daha yukarıya taşıyacağımız bir süreç olmalı. Toplum siyasetçiye ve siyaset mekanizmasına güvenmiyor. Toplumu buraya dahil etmemiz lazım. Teknoloji bugün buna izin veriyor. ‘geleceğekatıl’ diye bir sitemiz oluştu. Bu sitede dijital meclis üyelerini kaydediyoruz ve önerilerini sunuyorlar. Olağanüstü güzel öneriler var. Gecenin herhangi bir saatinde de gelseniz, boş zamanınızda sisteme dahil olup önerilerinizi sunmanız, tartışmalara dahil olmalısınız. Bu yepyeni bir demokrasi anlayışı. Ben buna dijital demokrasi diyorum. Tarih boyunca insanlar bir çok defa buraya dahil olmak için mücadeleler sarf etti. Mücadeleler sonucunda bugüne kadar gelebildik. Lüleburgaz’da bunu hayata geçirebiliriz. Lüleburgaz mevcutlarından çok farklı bir yer. İnsanlar buraya geliyorlar. Ben seçildikten sonra 50 bin kişi geldi. Yeni bir fabrika veya işyeri açılmadı ama bu insanlar Lüleburgaz’a yaşamak için geliyor. Şimdi yeni baştan bir şehir planlamak ve yapmak zorundayız. Daha demokratik bir toplumu hatta dünyaya örnek olabilecek bir toplumu nasıl yaratabiliriz diye. Hiç kimse unutmasın ki küçücük bir kasaba olan Floransa, ortaçağı ve dünyayı değiştirdi. Bunu bizde yapabiliriz. Bu kentte çok akıllı insanlar var” dedi.

Halebak, daha sonra basın mensuplarının sorularını cevapladı.

345 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page