top of page

Gerenli gazetecilerle buluştu

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nde Lüleburgaz’daki gazete ve haber ajanslarının basın emekçileriyle bir araya geldi.


Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Lüleburgaz’daki gazete ve haber ajanslarında görev yapan basın emekçileri ile buluştu.

10 Ocak günü Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde gerçekleştirilen kahvaltı programına katılan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Gerenli, 1961 yılında kabul edilen ‘212 sayılı Kanun’la basın çalışanlarına çeşitli haklar ve yasal güvence sağlandığını hatırlatarak; “Doğru bilgiye ulaşmak, tüm olumsuzluklara rağmen toplumun haber alma özgürlüğü için mücadele eden basın emekçilerimizin gününü kutluyorum. Maalesef kutlama denilecek bir aşamada değiliz, üzerinizdeki baskıyı biliyorum, çok ciddi bir iş yapıyorsunuz. Mücadeleye devam edeceğinizi biliyorum. Bütün basın emekçilerini kutlarken, ebediyete intikal etmiş basın emekçilerini de rahmet ve minnetle anıyorum. Gerçekten ülkemizin ikinci yüzyılında demokrasi oturacaksa sizler çok önemlisiniz. Demokrasi de nasıl yargının bağımsızlığı, yürütmenin ve yasamanın ayrı ve bağımsız olması gerekiyorsa bence halkın, toplumun doğru bilinçlenmesi açısından sadece örgün eğitimin ve yaygın eğitimin bilgi kirliliğinin önlenmesi açısından sizlerin yaptığı çok önemli. Kişi hak ve özgürlüklerine saygılı olarak, asla ve asla halkın doğru haber alma özgürlüğüne engel getirmeyecek şekilde toplumu bilinçlendirmeye devam edeceğinize yürekten inanıyorum. Hepinize görevinizde başarılar diliyorum. Lüleburgaz’ımıza ve tüm Trakya’da doğru haber ulaştıran sizlere saygılarımı sunuyorum” dedi.

Gerenli, kahvaltının ardından sohbet sırasında CHP genel merkezi tarafından mevcut belediye başkanları için memnuniyet anketi yapıldığını ve ön seçim olması durumunda sandığa gitmeyeceğini belirtti.

Ardından Başkan Gerenli ve basın mensupları güne dair sohbet etti.

Program gazetecilerle hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

96 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page