top of page

Gerenli’den “Kent Konseyi” açıklaması

“Hayret ve üzüntüyle izliyorum”

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetimi tarafından sosyal medyada yapılan paylaşıma ilişkin açıklama yaptı.

Gerenli, Kent Konseyinin her zaman siyaset üstü ve özerk olmasını arzuladığını belirterek, göreve başladığı günden itibaren bunun için gayret gösterdiğini aktardı.


Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin kişisel hırs ve ihtirasların değil, Lüleburgaz halkının, aklın ve ahlakın sesi olması gerektiğini vurgulayan Gerenli, yapılan paylaşımları hayret ve üzüntüyle izlediğini dile getirdi.

Başkan Gerenli, açıklamanın altında yatanların netleşmesi adına Lüleburgaz Kent Konseyi Yürütme Kuruluna yazdığı yazıyı da paylaşırken şunları kaydetti: “Her zaman siyaset üstü ve özerk olmasını arzuladığım Lüleburgaz Kent Konseyinin bu özelliğe kavuşması için, göreve başladığım ilk günden itibaren gayret gösteriyor ve duruş sergiliyorum. Kişisel hırs ve ihtirasların değil, Lüleburgaz halkının, aklın ve ahlakın sesi olması gereken Kent Konseyinin Gençlik Meclisi adına sosyal medya ve yerel basında yapılan paylaşımları hayret ve üzüntüyle izliyorum. Bu açıklamanın altında yatanların netleşmesi adına Lüleburgaz Kent Konseyi Yürütme Kuruluna yazdığım yazıyı şeffaflık adına kamuoyu ile paylaşıyor, saygılar sunuyorum."

Gerenli, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanlığı’nca cevaplanması adına yazdığı dilekçede, “Lüleburgaz Belediyesi’nin mevcut yönetimi, gençliğin ihtiyacına adil bir yaklaşım sergilememiş” cümlesinde yer alan adil bir yaklaşım olmaması durumunun net olarak anlaşılmadığı konu ile ilgili kendilerine ayrıntılı bilgi verilmesini talep etti.

Açıklamada yer alan “usulsüz teklif” konusunu da değinen Gerenli, konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını, bahsi geçen belediye personelinin kim ve yapılan usulsüz teklifin ne olduğunu, gerekli soruşturma ve yasal işlemlerin yürütülmesi amacıyla kendilerine bildirilmesini istedi.

437 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page