top of page

Gençlik Parkı’na bahar geldi!


“Çocuk ve gençlere dolu dolu etkinlikler”

Lüleburgaz Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalarla yeniden aktif hale getirdiği Gençlik Parkı; hayata geçirdiği Çözüm Evi, Çocuk Hakları Birimi Ofisi, Kukla ve Bilim Atölyeleriyle yılın 12 ayı çocuk ve gençlere yönelik aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

Haber Merkezi

Lüleburgaz Belediyesi, 6 yıl öncesine kadar sadece belirli zaman aralığında vatandaşa açık olan kentin merkezinde yer alan Gençlik Parkı’nı yaptığı dokunuşlarla yeniden ayağa kaldırdı.

Lüleburgaz Belediyesi ilk olarak Gençlik Parkı Kafeteryasını baştan aşağı modernize ederek parkı yeniden cazibe merkezi haline getirdi. Ancak bunun dışında en önemli çalışmalar ise parkın içinde kullanılamaz durumda bulunan binaların yeniden ayağa kaldırılması oldu.

 

HAFTANIN HER GÜNÜ ETKİNLİK

 

Bu çerçevede Lüleburgaz Belediyesi sırasıyla Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi, Çocuk Hakları Birimi Ofisi, Çözüm Evi ve Bilim Atölyesi’yle Gençlik Parkı’nı çocuk ve gençlerin parkı haline getirdi. Çok sayıda çocuk ve genç belediyenin düzenlediği aktivitelerde yer alarak keyifli vakit geçiriyor.

 

ÇÖZÜM EVİ’NDE SORULARA ÇÖZÜM!

 

Hayata geçirilen Çözüm Evi’nde çocuklar ve gençler akıl ve zeka oyunlarından soru çözümlerine kadar çok sayıda bireysel aktivitenin yanı sıra Lüleburgaz Belediyesinin düzenlediği atölye çalışmalarında bizzat yer alıyor.

 

BİLİM ATÖLYESİ’NDE DENEYSEL ÇALIŞMALAR

 

Bilim Atölyesi’nde ise gençlere gönüllü öğrenci ve eğitmenler tarafından merak edilen çok sayıda bilimsel deney çalışmaları yaptırılıyor. Bu sayede çocuklar sadece eğlenmekle kalmıyor, bilimin içinde de yer alıyor.

 

HER CUMARTESİ KUKLA ATÖLYESİ

 

Çocuklar için hayata geçirilen bir diğer nokta olan Yıldız Çocuk Kukla Atölyesi de her Cumartesi 14.00 ile 16.00 saatleri arasında çocukların uğrak noktası haline geldi. Çocuklar burada hayal güçlerinin sınırlarını zorlayarak çeşitli kuklaları yapıyor.

 

AİLELER MEMNUN!

 

Öte yandan çocuklarını belediyenin düzenlediği etkinliklere gönderen aileler de durumdan memnuniyetini dile getiriyor. Ebeveynler çocuklarını gönül rahatlığıyla Lüleburgaz Belediyesinin atölye çalışmalarına bıraktıklarını belirtirken Gençlik Parkı’nın aktif hale gelmesinin sevindirici olduğun altını çiziyor.

117 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Bunaldık!

Comments


bottom of page