top of page

Gençlerin kulağı VAATLERDE!


“Usulsüz teklif iddiası”

Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yönetimi, yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adayı olan kişilere seslenerek; “Gençlik için taahhütlerinizi ve vaatlerinizi paylaşın” çağrısında bulundu.

Lüleburgaz Belediyesi'nin mevcut yönetiminin gençlere yönelik yeterince önem vermediği ve ihtiyaçlarını karşılamadığının belirtildiği açıklamada ayrıca, Lüleburgaz Belediyesi personelinin Kent Konseyi Gençlik Meclisi yönetim kurulundan birine usulsüz tekliflerde bulunduğu iddiası da yer aldı. Bu durumun kabul edilemez bir hata olduğu ve çağdaş bir Cumhuriyet Kenti olan Lüleburgaz'a yakışmadığı belirtildi.


Lüleburgaz Kent Konseyi Gençlik Meclisi, yapılacak yerel seçimlerde belediye başkan adayı olan kişilerden gençler için vaatlerini duymak istediklerini belirtti.

Gençler, gelecekte ülke yönetimini kendilerini devir alacaklarını ve bilinçli, insan haklarına saygılı, özgür bireyler olarak yetiştirilmesi için gerekli zeminin hazırlanmasını istediler.

Yapılan açıklama da öncelikle belediye başkan adayı olan kişilerden gençlere ve Lüleburgaz’a yönelik vaatlerini basın ve sosyal medyadan duyurulması istedi.

Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden yapılan açıklamada; “Lüleburgaz Belediyesi’nin mevcut yönetiminin gençlere yönelik taahhütlerini, vaat ettiklerini ve geçmiş beş yıllık yönetim sürecinde gençlerle ilgili faaliyetlerini ölçülebilir ve karşılaştırabilir bir şekilde 15 Şubat 2024 tarihine kadar sunması talep edilmiş , ancak bu konuda resmi bir geri dönüş alınamamıştır. Yerel düzeyde ki önemli kamu kuruluşlarından biri olan belediyeler, gençlere yönelik pek çok araca sahiptir. Bunların bir kısmı yasal yetki ve sorumluluklar çerçevesinde gerçekleştirilmektedir. Ancak Lüleburgaz Belediyesi’nin mevcut yönetimi, gençliğin ihtiyaçlarına adil bir yaklaşım sergilememiş ve bu nedenle Lüleburgaz Gençlik Meclisi imkanları ve sorumlulukları dahilinde üzerine düşen görevi yerine getirip gençliğin ihtiyaçlarına cevap aramıştır ve aramaya devam edecektir. Lüleburgaz Gençlik Meclisi uzun yıllardır binlerce gencin hayatına dokunmak ve onların menfaatleri doğrultusunda faaliyet göstermektedir” denildi.

VAATLERİ DUYMAK İSTİYORLAR!

Gençlik Meclisi’nin herhangi bir siyasi düşünceye bağlı olmadığını sadece gençlerin menfaatlerini savunduğunu belirten açıklamanın devamında;  “Bilinçli bir şekilde sorumluluklarının farkında olan, bilgi ve çalışkanlıkla örnek olan, tarihi iyi bilen ve ondan ders çıkarabilen, uygun şekilde davranabilen ve basiretli Lüleburgaz Gençliği, belediye başkan adaylarının gençlik adına vaatlerini halkın görebileceği şekilde basın ve sosyal medya aracılığıyla paylaşmalarını talep etmektedir. Lüleburgaz siyasetinde atılacak bu adım, Türkiye gençliği için önemli bir adım olacaktır. Verilecek en doğru kararı Lüleburgaz halkının ve Lüleburgaz gençliğinin vereceğine olan inancımız tamdır. Lüleburgaz halkının, gençlerinin ve basın mensuplarının gereken ilgiyi göstereceğine inanıyoruz” denildi.

309 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page