top of page

Gençlere istihdam semineri!

Lüleburgaz’da gençlere yönelik ‘Start-up’lar için Finansal Yönetim Semineri’ Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Semineri’ düzenlendi. Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen seminerler bugün (26 Nisan) Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi’nde saat 11:00 ‘Yalın Yönetim Semineri’ ve saat 14:00’da ‘Operasyonel Mükemmellik Semineri’ ile devam edecek.


Lüleburgaz’da gençlere yönelik bilgilendirici seminerler düzenlendi.

Hedef kitlesi 15-29 yaşları arasında, Lüleburgaz’da yaşayan, eğitimde ve istihdamda yer almayan (NEET) 60 gençten oluşan proje, Bilgi Teknolojileri alanı ile ilgili 4 başlıktan oluşan seminer faaliyetlerini, Lüleburgaz’da yaşayan tüm gençlere açık ve ücretsiz bir etkinlik olarak 25  Nisan tarihinde, Lüleburgaz Yıldızları Sanat Akademisi Kerim Budak Çal Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Birbirinden değerli ve alanında uzman konuşmacıların gençlerle birlikte olacağı seminerlerin ikisi, 25 Nisan Perşembe günü, iki oturum şeklinde tamamlandı.

Saat 11.00’da ‘Start-up’lar için Finansal Yönetim Semineri’ ile başlayan etkinlik, saat 14.00’da ‘Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Semineri’  ile devam etti.

Lüleburgaz’daki gençler için öğretici, ufuk açıcı ve ilham verici olması adına düzenlenen etkinliğin ilk gününe, proje ekibi ile birlikte Lüleburgaz Belediye Başkan Yardımcısı Derya Aktan’da katıldı ve konuşmacılar Fırat Polat’a ve Doç. Dr. Hakan Bektaş’a teşekkür çiçeklerini verdi.

Seminerlerin bitiminde konuşmacılar, gençlerin soru ve görüşlerini dinledi ve programa katılan gençlere katılım belgesi verildi.

PROJE NEYİ AMAÇLIYOR?

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği arasındaki mali işbirliği kapsamında geliştirilen Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA-Instrument for Pre Accession)’nın ‘İstihdam, Eğitim, Sosyal Politikalar’ bileşeni altında, Ne Eğitimde Ne İstihdamda Olan Gençler için İşgücü Piyasasını Destekleme Programı (NEET PRO) Hibe Programı uygulanmakta.

 Söz konusu hibe programı kapsamında, hibe faydalanıcısı Lüleburgaz Belediyesi ve eş  faydalanıcı Lüleburgaz Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen Yetkin Gençlerin İş Gücüne Katılımı Projesi (Improve and Develop NEETs Skills and Competencies for Successful Job Placement), NEET (ne eğitimde ne istihdamda olan) gençlerin genel, sosyal, mesleki beceri ve yetkinliklerini geliştirerek mevcut işgücü piyasasının ihtiyaçlarına uygun olarak istihdamını artırmayı amaçlamakta.

Seminerlerin ikinci günü olan 26 Nisan tarihinde , saat 11:00’da ‘Yalın Yönetim Semineri’ ve saat 14:00’da ‘Operasyonel Mükemmellik Semineri’ düzenlenecek ve ücretsiz olan seminerlere tüm gençlerin davet edildiği kaydedildi.

62 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page