top of page

Genç şefler hünerlerini sergiledi

Lüleburgaz’da Gençlik Haftası dolayısıyla Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi tarafından yaklaşık 20 gencin katılımı ile ‘genç şefler yarışıyor’ yemek yarışması düzenlendi.  Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi Müdürü Aslı Özçelik; “Asıl amacımız el becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak. Kazanan, kazanmayan fark etmeksizin bizimle burada olan ve yarışmaya katılma cesareti gösteren tüm gençlerimize teşekkür ederiz” dedi.


Lüleburgaz’da Gençlik Haftası dolayısıyla Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi tarafından ‘genç şefler yarışıyor’ yemek yarışması düzenlendi.

Yaklaşık 20 gencin katılımı ile Lüleburgaz Yıldızları Lezzet Akademisi’nde (LYLA) yapılan yarışmalarda gençler  ‘et yemeği ve salata’ ile ‘sütlü tatlılar’ olmak üzere iki kategoride hünerlerini sergiledi.

Gençler, yaptıkları yemeklerde sunum, temizlik, malzeme kullanımı, mutfak düzeni ve lezzet kriterlerine göre puanlanırken verilen 1 saatlik sürede yemeklerini yapıp jürinin beğenisine sundu.

“HER ANLAMDA GELECEĞE HAZIR OLMALARI BİZLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Sokullu Mehmet Paşa Gençlik Merkezi Müdürü Aslı Özçelik, yapılan yarışmanın gençlerin el becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerini katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Yarışmanın 3 yıldır yapıldığını ve geleneksel hale geldiğini belirten Özçelik; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında geleneksel hale gelen yarışmamızı bu yılda sürdürdük. Yarışmamıza başta Lüleburgaz olmak üzere Kırklareli’nden de katılım oldu. Bundan dolayı çok mutluyuz. Gençlerimiz bu yarışmada verilen malzemeler ile doğaçlama bir şekilde  ‘et yemeği ve salata’ ile ‘sütlü tatlılar’ olmak üzere farklı kategorilerde yemeklerini yaptı.  Bu yarışma ile hem zaman kontrolünü ve hem de her gün yedikleri yemekleri ne kadar tanıyıp yapabileceklerini öğreniyorlar.  Asıl amacımız el becerilerini geliştirmek ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak. Gençlik Haftası kutlamaları kapsamında bu şekilde farklı, değişik, eğlenceli, bilgilendirici, yarışmalarımıza her yıl daha da geliştirerek devam etmeyi düşünüyoruz. Yarınlarımızı bırakacağımız gençlerimizi çok seviyoruz ve onların her anlamda geleceğe hazır olmaları bizler için çok önemli. Kazanan, kazanmayan fark etmeksizin bizimle burada olan ve yarışmaya katılma cesareti gösteren tüm gençlerimize teşekkür ederiz” dedi.

149 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page