top of page

“Geçmişini bilmeyen geleceği inşa edemez”


Haber Merkezi

Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutladıklarını belirtti.

“Tarihini ve geçmişini iyi bilmeden geleceği inşa etmek mümkün değildir.” diyen Ekici, paylaştığı mesajında Kurtuluş günlerinin, tarihe ışık tutması, yarınlara yön vermesi açısından son derece önemli olduğunu kaydetti.

Ekici mesajının devamında şunları kaydetti: “Kutsal vatan topraklarımızı işgale girişen, bağımsızlığımıza göz dikmiş düşmanlara karşı, aziz milletimiz ve onun bağrından çıkmış şanlı ordumuz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, çok çetin ve kararlı bir mücadele vererek güzel şehrimiz Kırklareli’ni düşman işgali altından kurtarmıştır.

Aziz milletimiz, vatanını ve onurunu korumak için yedi düvele karşı yurdumuzun dört bir köşesinde mücadele ederek, dünya tarihinin en haklı savaşı olan Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkmıştır.

Tarihinin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan aziz milletimiz, işgal altındaki vatan topraklarını canı pahasına korumuş, milli ve manevi değerlerinden asla ödün vermemiştir.

Geçen yüzyılın başında istiklal mücadelesini zaferle taçlandıran kahraman milletimiz, bugün de bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ne kasteden mihraklara karşı birlik ve beraberlik içinde mukaddes topraklarına ilelebet sahip çıkacak, aydınlık yarınlara kavuşacaktır.

Bugün bizlere düşen görev, canları pahasına bize bu toprakları vatan yapan ecdadımızın emaneti olarak, ülkemizi ve şehrimizi daha kalkınmış, daha çağdaş ve daha mutlu yarınlara ulaştırmaktır. Her alandaki kalkınmasını tamamlamış, dünyaya açık, çağı yakalamış bir Kırklareli’ni oluşturmak öncelikli hedefimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle hizmet etmekten onur duyduğum güzel Kırklareli’nin Kurtuluş Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, 101 yıl evvel sergilenen Kurtuluş Mücadelesinin kahramanlarına ve aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

28 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page