top of page

‘Geçilmez Adam’dan bir rekor daha!

“Ümit'in katıldığı yarışlarda sadece 2’ncilik mücadelesi yapılıyor”

Lüleburgazlı Atlet Ümit Er, 5’inci Gaziantep Gazi Yarı Maratonu’nda 45-49 yaş kategorisinde birinci oldu. Marla Atletizim Kulübü Sözcüsü Dr. Emrullah Demirel; “Ümit'in katıldığı yarışlarda sadece 2.lik mücadelesi yapılıyor desek mübalağa etmiş olmayız” dedi.


5’inci Gazi Yarı Maratonu, 17 Aralık tarihinde Gaziantep’te koşuldu.

Lüleburgazlı Atlet Ümit Er, 45-49 yaş kategorinde 1 saat 15 dakikalık derecesi ile birinci oldu.

Yaklaşık 1300 sporcunun katıldığı yarışmada Ümit Er, birinci gelerek Lüleburgazlıları gururlandırdı.

Yaklaşık 7 yıldır koşan Er’in maraton camiasında  ‘Geçilmez Adam’ olarak tanındığı ve seneye 50-54 yaş kategorisinde Türkiye rekorları beklendiği belirtildi. Er’in bir sonraki hedefi de Avrupa derecesi olduğu aktarıldı.

“ÜMİT'İN KATILDIĞI YARIŞLARDA SADECE 2’NCİLİK MÜCADELESİ YAPILIYOR DESEK MÜBALAĞA ETMİŞ OLMAYIZ”

Marla Atletizim Kulübü Sözcüsü Dr. Emrullah Demirel tarafından yapılan açıklama da; “Ümit Er'in şampiyonluklarının ardı arkası gelmiyor. Lüleburgaz'ın medar-ı iftiharı olan sporcumuz hangi yarışmaya katılsa kürsünün en üst basamağında yer almayı başarıyor. Onun için İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon, Edirne fark etmiyor. Adeta her bölgenin birincilik kürsüsünü parsellemiş durumda. Maratoncumuzun ardı arkası gelmeyen başarıları Lüleburgaz'ın da adının yurdun her bucağında duyulmasına ve bölgemizin tanıtılmasına vesile oluyor. İnanılmaz performansıyla herkese parmak ısırtan sporcumuz mütevazi kişiliğiyle de dikkat çekiyor ve hakikaten herkes tarafından çok seviliyor. Ümit'in katıldığı yarışlarda sadece 2.’lik mücadelesi yapılıyor desek mübalağa etmiş olmayız. Lüleburgazlılar olarak böyle bir sporcuya sahip olmanın sevincini ve gururunu uzun yıllar yaşamayı umut ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

194 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page