top of page

Gündoğu’ya genç muhtar adayıHaber Merkezi

Lüleburgaz Gündoğu Mahallesi'nin yerlisi 35 yaşındaki Uğurcan Alışkın, 31 Mart Yerel Seçimlerinde muhtarlık için adaylığını koydu.

1989 doğumlu olan Alışkın, Gündoğu Mahallesi’nde doğup büyüdü. Atatürk İlköğretim Okulu’ndan mezun olduktan sonra lise eğitimi Endüstri Meslek Lisesi Motor Bölümünde tamamladı. Üniversite eğitimini ise Trakya Üniversitesi otomotiv bölümünde tamamladı. İş hayatına 2011 yılında otomotiv sektöründe adım atan ve sonrasında turizm sektörüne geçiş yapan Alışkın, şuanda aktif bir şekilde otomotiv sektöründe yer alıyor.

Alışkın göreve gelmesi durumunda mahallede yaşayan engelli, yaşlı, öğrenci ve dar gelirli vatandaşlar için destek ve hizmetleri artırmaya yönelik çalışacağını belirtti.

Kendine bazı hedefler koyduğunu aktaran Alışkın, “Muhtar seçildiğim takdirde azalarım ile birlikte dar gelirli aileleri tespit edip, bakıma muhtaç olan ve engelli bireyler için medikal destek, hasta yatağı, engelli sandalyesi gibi hayati öneme sahip bu araçları gerekli yerlerden temin edeceğiz. Mahallenin can ile mal güvenliği ve huzuru için gerekli kurumlarla görüşüp ek Bekçi takviyesi temin etmeye çalışacağız. Mahalledeki öğrenciler için kırtasiye esnafıyla görüşüp okul alışverişlerinde indirim fırsatı yapmaya çalışacak ve ailelerin üzerindeki maddi yükü bir nebze de olsa hafifletmeye çalışacağız.” diye konuştu.

“İŞSİZLERE İŞ”

Alışkın mahalle sakinlerinden işsiz gençleri gerekli kurumlar ile görüşüp iş hayatına sokmaya çalışacaklarını da kaydederken, “Mahalledeki işsiz gençleri tespit edip gerekli kurumlar ile görüşecek ve gençlere iş istihdamı sağlayacağız. Mahalledeki başarılı öğrenciler için ise özel okul ve dershanelerden gerek burs imkanı gerekse indirim imkanı yaratacağız.” şeklinde konuştu.

Son olarak Uğurcan Alışkın, "Göreve geldiğimde, halkımıza hizmet etmek için var gücümle çalışacağım." dedi.

392 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page