top of page

Gören bir daha baktı

Dev orkinos ilgi çekti

Lüleburgaz’da balıkçı tezgahında sergilenen yaklaşık 160 kiloluk dev orkinos balığını görenler dönüp bir daha baktı.

Kocasinan Mahallesi Çakmak Sokak’ta bulunan Karadeniz Balıkçısı’nda Saroz Körfezi’nde yakalanan dev orkinos balığı, teşhir amaçlı sergilendi.

Orkinos balığını gören vatandaşlar, şaşkınlıklarını gizleyemezken balığı yakından inceleyerek, cep telefonları ile fotoğraf çekti.

Balıkçı Sami Küçük yaptığı açıklamada, 55 yıldır balıkçılık yaptığını zaman zaman böyle büyük balıkları tezgahına getirdiğini söyledi.

Orkinos balığının tezgahında ilgi çektiğini anlatan Küçük, bu kadar ilgiyi kendisinin de beklemediğini belirtti.

İlgiden memnun olduklarını ifade eden Küçük, “Bu balığı Saroz Körfezi’nde yakalamışlar, Tekirdağ’a getirmişler. Bizde oradan satın alarak tezgahımıza getirdik. Yaklaşık 160 kilo bandında. Burada sergileyip daha sonra parçalayarak kilo ile satacağız. Büyük olduğu için vatandaşın da ilgisini çekti. Yoldan geçen durup inceliyor. İki günde yaklaşık 500 kişi durup fotoğraf ve videosunu çekti. Biz zaman zaman böyle büyük balık getirip satıyoruz. İlgi bizi de memnun ediyor. Kilosunu 200 TL’den satışa çıkardık.” diye konuştu.

Orkinos balığının genelde Japonlar tarafından çok tercih edildiğini aktaran Küçük, orkinosun etinin bonfile gibi çok lezzetli bir et olduğunu dile getirdi.

819 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page