top of page

Görünüm’e birincilik geldi!

“Onurlu bir şekilde kalabildiğiniz için sizleri tebrik ediyorum”

Gazetemiz Görünüm’ün muhabirlerinden Mustafa Karakaya, Kırklareli Valiliği tarafından düzenlenen ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Basın Gözüyle Kırklareli’ adlı fotoğraf yarışmasında ‘eğitim’ kategorisinde birinci oldu.

Kırklareli Valiliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla basın temsilcilerini kahvaltı programında ağırladı.

8 Ocak günü Kırklareli İl Özel İdaresi Cazibe Merkezi’nde gerçekleşen kahvaltıya Kırklareli’nde bulunan basın mensupları katılım sağladı.

Gerçekleşen kahvaltı da daha önce düzenlenen ‘Cumhuriyetimizin 100. Yılında Basın Gözüyle Kırklareli’ adlı fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Gazetemiz Muhabirlerinden Mustafa Karakaya’nın çekmiş olduğu fotoğraf ‘eğitim’ kategorinde birinciliğe layık görüldü.

Mesai arkadaşımız Karakaya, birincilik plaketini Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Tiran ve Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrah Yıldırım’dan aldı.

“ONURLU BİR ŞEKİLDE KALABİLDİĞİNİZ İÇİN SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Vali Birol Ekici, tüm basın mensuplarına zorlu görevlerinde başarılar dileyerek dereceye giren gazetecileri tebrik etti.

Gazetecilerin çok zor şartlar altında görev yaptığını belirten Ekici, “Bazen afet, trafik kazası veya olağanüstü/ olağandışı olaylar olduğu zaman bizde vali olarak bulunuyoruz. Sizlerin çektiği zorlukları yakınen biliyorum. Bir defa en önemli zorluk yaşam mücadelesi.” dedi.

Gazze’deki yaşananlara da değinen Ekici, “Bugün Gazze’de yaşanan dramı lanetliyorum. Orada dünyanın her yerinden gelip vefat eden 108 gazeteciye de baş sağlığı ve taziye diliyorum. Allah’tan rahmet diliyorum. Zorlu bir göreviniz var. Ama bu göreviniz olmasa kamuoyunun bilgilenmesi gerçekten eksik olabilir. Demokrasinin gelişimi için çok önemli, sivil toplumun gelişimi için çok önemli. Halkın bilgilendirilmesi bizim de görevimiz. Kamunun görevini daha iyi sunabilmesi için gerçekten çok önemli. Sosyal medya terörünün gündeme geldiği ve yalanın ışık hızı ile tüm dünyayı çok kısa sürede sarabildiği bir dönemde onurlu bir gazeteci olarak çalışan sizleri tebrik ediyorum. Onurlu bir şekilde kalabildiğiniz için sizleri tebrik ediyorum. Davetimize ve yarışmamıza katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. Şehrimiz için çok önemli bir yarışmayı sizlerin katkıları ile yaptık. Hepinize saygılar sunuyorum. Yakın zamanda vefat eden gazeteciler Şenol Goncagül ve Şerafettin Ural’a da Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Ailemizin çok değerli üyeleriydiler ve sık sık da görüşüyorduk. Keşke şimdi burada olsalardı.” diye konuştu.

Gazetemiz muhabiri Mustafa Karakaya ise yarışmada derece elde edip plaket almasının mutluluk verici olduğunu söylerken, dünü bugüne taşıyan tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dilekleriyle kutladığını belirtti.

193 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page