top of page

Göklerdeki sevda 99 yaşında!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu (THK), kuruluşunun 99’uncu yılını kutladı. Şube üyeleri Atatürk heykeline çelenk sunarak 99’uncu yıl dönümünü kutladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 1925 yılında kurulan Türk Hava Kurumu (THK), kuruluşunun 99’uncu yılını kutladı.

THK Lüleburgaz Şubesi tarafından 16 Şubat günü Tören Alanı’nda bulunan Atatürk heykeline kurumun çelengi konuldu.

Heykele çelenk bırakmada THK Lüleburgaz Şube Başkanı İsmail Balıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kurnaz ve Oğuz Pehlivan, Denetleme Kurulu Üyesi Bünyamin Uslu ve Olcay Torpil ile Şube Personeli Hasan Aktaş bulundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından çelenk Atatürk heykeline sunuldu.

Kurumdan yapılan açıklamada; “THK’nın kuruluşunun 99’uncu yıl dönümü ülke genelinde büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Bizler de kurulduğumuz gün olan 16 Şubat’ta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çelengimizi bıraktık. THK’nın kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, gençlere havacılığı sevdirmek için bu kurumu kurmuştur. Bizlerde kurucu ilkelerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Önümüzde sene 100’üncü yılımız olması dolayısıyla daha büyük etkinlikler ve çalışmalar ile kutlamayı planlıyoruz. Kurumumuzun en önemli hedef kitlesi gençlerdir. Gençlerimize Lüleburgaz’da model uçak kursları planlıyoruz. Gençlerimize yönelik THK’nın eğitim merkezlerinde yamaç paraşütü eğitimi, planör eğitimi vererek onları havacılık ile tanıştırıyoruz. Geçtiğimiz yıl Lüleburgaz’da 451 öğrenciye sivil havacılık model uçak kursu planlanmıştır. Aynı zamanda da 16 yaşını doldurmuş 35 lise öğrencimize THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde yamaç paraşütü ve microlight eğitimlerinde ilk havacılık deneyimlerini yaşattık. Bu sene ki hedefimiz de geçen yıldan daha fazla genci havacılık ile buluşturmak. THK’na ve havacılık eğitimlerine başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız, THK’nın internet sitesinden başvuru yapabilir. Ayrıca şubemize gelerekten sportif havacılık eğitimlerine başvuruda bulunabilirler. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘istikbal göklerdedir’ diyoruz” denildi.

83 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page