top of page

Fuar kapılarını açtı

3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı açıldı. Açılışta konuşan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, 2019 yılında büyük hedeflerle açılışını yaptıkları Kapalı Pazar Yeri ve Fuar Alanı’nın, hedeflediği noktaya büyük bir olgunlukla ulaştığını, gelinen noktada yaşanılan başarının Kırklareli’nin başarısı olduğunu söyleyerek, bundan sonraki süreçte marka şehir olarak daha büyük işlere imza atacaklarını ifade etti.

Haber Merkezi

Kırklareli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen, 3. Tarım Hayvancılık Gıda Sanayi ve Otomotiv Fuarı coşkulu bir törenle açıldı.

Açılışa, Tarım ve Orman Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürü Salih Çelik, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bülent Şengörür, Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, siyasi parti temsilcileri, STK yöneticileri, iş insanları, üreticiler, kurum ve kuruluş müdürleri, firma yetkilileri ve bölge halkı katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra konuşmalar gerçekleştirildi. Renkly Fuarcılık adına Önder Harbili ve Ticaret Odası Başkanı Turhan Altıntel’in ardından, Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu bir konuşma yaptı.

Protokolü ve misafirleri selamlayan Kesimoğlu, fuarın düzenlenmesinde emekleri olan Kırklareli Valisi Birol Ekici ve mahiyetindeki çalışma arkadaşlarına, Ticaret Borsası’na, birlik başkanları ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

Trakya’nın tarım ve hayvancılıkta çok ayrı bir noktada olduğunu belirten Başkan Kesimoğlu; “Bilim Atatürk’ün manevi mirasıdır. Kentimizi her zaman bilimin ışığında geliştirmeye gayret ediyoruz. Tabii ki bu mücadelede sivil toplum örgütlerimiz ve toplumun bütün bileşenleri ile bugün de bir aradayız. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Ama teşekkürün en büyüğü, alkışların en güzeli Kırklareli halkı için gelmeli” dedi.

Daha sonra açılış kurdelesi kesildi. Protokol heyeti, beraberindekiler ile beraber standları gezdi ve fuar katılımcılarıyla görüştü.

73 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page